Partner serwisu
23 marca 2020

Produkcja budowlano-montażowa w lutym 2020 r. - komentarz MR do danych GUS

Kategoria: Aktualności

Według danych GUS produkcja budowlano-montażowa w lutym br. była o 5,5 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2019 roku. Po uwzględnieniu czynników o charakterze sezonowym, produkcja w lutym wzrosła o 5,8 proc.

Wg danych GUS produkcja budowlano-montażowa w lutym br. była o 5,5 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2019 r.

W porównaniu z analogicznym miesiącem 2019 roku, wzrost produkcji o 11,7 proc. zanotowały przedsiębiorstwa z obszaru specjalistycznych robót budowlanych oraz budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej (+9,9 proc.). W obu przypadkach czynnikiem determinującym tak wyraźną poprawę były najprawdopodobniej sprzyjające warunki atmosferyczne. Spadek produkcji odnotowano jedynie w przypadku podmiotów specjalizujących się w budowie budynków (o 2,1 proc.).

W ujęciu narastającym w okresie styczeń-luty 2020 r. oddano do użytkowania 33,5 tys. mieszkań, czyli o 3,3 proc. więcej niż przed rokiem. Szacuje się, że jednocześnie na koniec lzęutego w budowie pozostawało 825,8 tys. mieszkań, czyli o 4,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.

Po bardzo pozytywnym rozpoczęciu roku w wykonaniu branży budowlanej, w marcu spodziewamy się spadku poziomu aktywności firm z sektora, którego źródłem będzie niepewność związana z dalszym rozwojem sytuacji epidemiologicznej.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ