Partner serwisu
18 marca 2020

VOLVO CE: Wydajność i produktywność? mamy do tego aplikację

Kategoria: Aktualności

W branży budowlanej obserwujemy coraz więcej technologii znanych z gier komputerowych. Kto lepiej poprowadzi usługi zintegrowane Volvo Construction Equipment w przyszłość niż Carina Mclane – nowicjusz w naszej branży, ale ekspert w rozwoju aplikacji przyszłości.

VOLVO CE: Wydajność i produktywność? mamy do tego aplikację

Wydajność to coś więcej niż tylko mocne maszyny. Oprogramowanie gra coraz ważniejszą rolę w identyfikowaniu obszarów do poprawy na placu robót. Z tego powodu w Volvo CE powstała zróżnicowana grupa ekspertów z branży budowlanej i innych, której zadaniem jest powiązanie ze sobą świata budowlanego z cyfrowym światem aplikacji.

“Jeżeli chodzi o wykorzystanie aplikacji w codziennej pracy to widzimy dopiero wierzchołek góry lodowej” mówi Carina McIane, Senior Software Developer for Intelligent Machine Platforms w Volvo CE. „Im bardziej aplikacje są ze sobą zintegrowane, tym lepiej rozumieją nasze zachowania i wracają do nas z bardziej trafną informacją zwrotną. Te technologie staną się nieodzowną częścią naszej branży w najbliższych latach. Sztuka polega na tym by tworzyć aplikacje przejrzyste, interaktywne, angażujące i przyjazne. Takie, których chce się używać!”

Od chwili dołączenia do Volvo CE rok temu Carina była zaangażowana w rozwój aplikacji Operator Coaching. To nowość z rodziny Volvo Load Assist dostępna w wybranych rynkach świata (w tym w Polsce). Najnowsza jej aktualizacja oferuje operatorom ładowarek od modelu L110H do L260H informację o ich wpływie na wydajność maszyny w czasie rzeczywistym. To trochę tak jak w świecie gier komputerowych – operator ustawia sobie cel i dąży by jego nazwisko pojawiło się na szczycie tabeli wyników. To gwarantuje ciągłą poprawę umiejętności.

Aplikacja Operator Coaching to tylko jeden z przykładów oddziaływania technologii gier na branżę budowlaną. Carina wraz z zespołem pracują również nad innymi – nowymi ale i istniejącymi już aplikacjami Volvo CE. Przejście z jednostki Wirtualnej i Rozszerzonej Rzeczywistości wydziału Nowych Technologii przy Uniwersytecie Zachodniej Anglii do branży budowlanej był dla niej skokiem w nieznane.

“Na początku nie było łatwo. To zupełnie inny świat!” przyznaje. „Nie spodziewałam się jednak, że ta branża jest tak zaangażowana w nowoczesne technologie. Największym wyzwaniem jest połączenie rozwiniętych elementów branży jak automatyzacja, z innymi, niezbędnymi do wykonania kolejnego kroku ku docelowym aplikacjom, a jeszcze nie istniejącymi.”

“Najwięcej satysfakcji daje mi obserwowanie użytkowników testujących nową aplikację. Tym większa jest radość gdy bardzo doświadczeni operatorzy doceniają zalety Operator Coaching. W komentarzach zwracali uwagę, że aplikacja analizując ich zachowanie nie ocenia ich pracy, a jedynie sugeruje obszary, które można przy odrobinie dobrej woli poprawić, a których przez lata nie dostrzegali."

źródło: volvoce.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ