Partner serwisu
Gorący temat
03 marca 2020

Nordkalk podejmuje środki ostrożności w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Kategoria: Aktualności

Sytuacja międzynarodowa w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID-19) ulega dynamicznym zmianom. Nordkalk oszacował wpływ zagrożenia na prowadzoną działalność biznesową.

Nordkalk podejmuje środki ostrożności w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Stwierdzono, że rozprzestrzenianie się koronawirusa nie ma obecnie wpływu na funkcjonowanie naszej firmy i realizację zobowiązań wobec klientów. Według aktualnej oceny nie powinno się to zmienić w najbliższej przyszłości.

Nordkalk przestrzega zaleceń WHO i władz państwowych dotyczących koronawirusa. 30 stycznia poinformowaliśmy naszych pracowników o obostrzeniach obejmujących podróże, zwłaszcza do państw południowo-wschodniej Azji. Na bieżąco będziemy aktualizować te wytyczne zgodnie z zaleceniami władz. Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem.

Jako środek ostrożności Nordkalk zdecydował się wprowadzić praktykę sprawdzania gości (klientów, kontrahentów, dostawców, kierowców ciężarówek itp.) pod kątem ich ostatnich podróży zagranicznych. Planując przyjazd do zakładów Nordkalku należy przygotować się na pytania o ostatnie miejsca pobytu zagranicą.

Osoby, które po 15 stycznia 2020 r. przebywały w Chinach, Korei Południowej, Japonii lub w dotkniętych koronawirusem regionach Włoch, mające objawy grypy lub przeziębienia, nie będą mogły wejść na teren zakładów Nordkalku aż do odwołania. Lista może zostać poszerzona o kolejne kraje.

Powyższe obostrzenia dotyczą również pracowników Nordkalku. Nordkalk zdecydowanie zaleca telekonferencje zamiast podróży i spotkań osobistych aż do odwołania.

- Liczymy na Państwa zrozumienie. Działania te zostały podjęte w celu ograniczenia dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przepraszamy za wszelkie związane z tym niedogodności - czytamy w oficjalnym komunikacie Nordkalku.

źródło: www.nordkalk.pl
fot. 123rf.com fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ