Partner serwisu
28 lutego 2020

4 szybkie wskazówki, jak wydłużyć żywotność ładowarki kołowej

Kategoria: Aktualności

Dzięki dokładnym codziennym kontrolom i obsłudze technicznej operatorzy ładowarek kołowych mogą zwiększyć dyspozycyjność, wydajność i żywotność maszyny.

4 szybkie wskazówki, jak wydłużyć żywotność ładowarki kołowej

1. Pełna codzienna kontrola przed uruchomieniem

Przeprowadzona przed rozpoczęciem pracy dokładna kontrola maszyny i miejsca, w którym była zaparkowana, pozwoli stwierdzić, czy doszło do ewentualnych uszkodzeń albo wycieku ważnych płynów. Da ona też operatorowi okazję do sprawdzenia ciśnienia w oponach, zanim dojdzie do ich większego zużycia, dzięki czemu będzie można je rzadziej wymieniać.

Sprawdzenie takich rzeczy jak zużycie i napięcie paska napędowego wentylatora, czystość układu filtrowania powietrza oraz poziom oleju silnikowego, smaru i płynu chłodzącego również może zapobiec poważnym uszkodzeniom i konieczności wymiany części w przyszłości. Łatwość serwisowania ładowarek kołowych Volvo sprawia, że wczesne wyeliminowanie drobnych problemów jest proste i niedrogie. Dzięki ograniczeniu dalszych uszkodzeń maszyny operatorzy mogą wyeliminować potrzebę wymiany części i wydłużyć okres eksploatacji sprzętu.

2. Rozgrzej maszynę

Uruchom silnik i pozostaw go na niskich obrotach biegu jałowego na pięć minut (10 minut przy temperaturze poniżej -15°C). Ustaw przełącznik wyboru trybu w położeniu trybu roboczego (W) i zwiększ prędkość obrotową do około 1200 rpm. Wysuń tłoczysko siłownika łyżki w skrajne położenie, jednocześnie wysuwając i wsuwając siłowniki ramion. Sprawdź na wyświetlaczu, czy wykres słupkowy temperatury oleju jest zielony.

3. Pracuj uważnie

Ciągłe monitorowanie ładunku łyżki podczas pracy maszyny zmniejsza ryzyko buksowania opon (które może spowodować konieczność wymiany opon na nowe), spowolnienia cyklu roboczego i zmniejszenia wydajności. Ponadto obserwowanie wyposażenia i wskaźników pozwala operatorowi zapobiec zakłóceniom w pracy.

4. Wprowadź procedurę schładzania maszyny

Całościowa procedura schładzania maszyny pomoże w wydłużeniu żywotności ładowarki kołowej Volvo, gwarantując możliwość jej wykorzystania w kolejnych projektach i ograniczając wpływ na środowisko. Operator powinien zawsze zadbać o zaparkowanie maszyny na płaskim podłożu z opuszczoną łyżką i włączonym hamulcem postojowym w celu unieruchomienia maszyny dzięki przyczepności opon.

Gdy silnik pracuje na biegu jałowym w celu schłodzenia turbosprężarki, operator powinien zapisać bieżącą liczbę motogodzin obok zapisu dokonanego na początku dnia pracy. W ten sposób operator zapewnia, że maszyna zostanie oddana do przeglądu w terminie, a nie trafi do serwisu, gdy pojawią się poważne problemy. Zbiornik paliwa i zbiornik płynu DEF powinny zostać dopełnione, aby ograniczyć do minimum tworzenie się skroplin i zapobiec problemom, które mogłyby spowodować konieczność wymiany części. Operator powinien spłukać maszynę wodą od zewnątrz, aby zadbać o dobry stan lakieru i zapobiec uszkodzeniom nadwozia przez substancje powodujące korozję.

Chociaż dobrze przeszkoleni operatorzy pełnią kluczową rolę w codziennym utrzymaniu maszyny, Volvo CE i sieć jej dealerów również mają do wypełnienia swoje zadania. Ładowarki kołowe Volvo zostały zaprojektowane z myślą o łatwym serwisowaniu w celu skrócenia przestojów do minimum, a Volvo CE oferuje usługi, które pozwalają właścicielom i operatorom maksymalnie wykorzystać maszyny. Na przykład Volvo ACTIVE CARE to dostępna w systemie 24/7/365 usługa monitorowania i raportowania stanu maszyny, która może pomóc w zidentyfikowaniu i zdiagnozowaniu potencjalnych problemów w czasie rzeczywistym, zanim przerodzą się w coś poważniejszego.

źródło: www.volvoce.com
fot. www.volvoce.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ