Partner serwisu
27 lutego 2020

Produkcja budowlano-montażowa w styczniu 2020 r. - komentarz MR do danych GUS

Kategoria: Aktualności

Według wstępnych danych GUS, produkcja budowlano-montażowa w styczniu br. była o 6,5 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2019 roku. Po uwzględnieniu czynników o charakterze sezonowym, produkcja w styczniu wzrosła o 8,7 proc.

Produkcja budowlano-montażowa w styczniu 2020 r. - komentarz MR do danych GUS

W porównaniu z analogicznym miesiącem 2019 roku, wzrost produkcji o 17,0 proc. zanotowały przedsiębiorstwa specjalizujące się w budowie obiektów inżynierii lądowej i wodnej oraz specjalistycznych robotach budowlanych (10,7 proc.). W obu przypadkach czynnikiem determinującym tak wyraźną poprawę były najprawdopodobniej sprzyjające warunki atmosferyczne. Spadek produkcji odnotowano jedynie w przypadku podmiotów specjalizujących się w budowie budynków (o 4,0 proc.). 

Według wstępnych danych, w styczniu 2020 r. oddano do użytkowania 17,4 tys. mieszkań, tj. o 0,5 proc. więcej niż przed rokiem. Szacuje się, że jednocześnie w tym okresie w budowie pozostawało 824,2 tys. mieszkań, tj. o 4,1 proc. więcej niż w styczniu ub. roku.

Po bardzo pozytywnym rozpoczęciu roku w wykonaniu branży budowlanej, w lutym produkcja sprzedana w sektorze nie ulegnie zmianie w ujęciu r/r, o ile utrzymają się dobre warunki pogodowe, sprzyjające zarówno samym pracom przygotowawczym jak i wznoszeniu konstrukcji budowlanych.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ