Partner serwisu
24 lutego 2020

CEMEX ogłasza strategię dotyczącą klimatu

Kategoria: Aktualności

CEMEX ogłosił nową strategię działania w odpowiedzi na zmiany klimatyczne, która prezentuje wizję firmy ukierunkowaną na prowadzenie gospodarski neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla oraz skuteczniejsze zaspokajanie rosnących potrzeb społeczeństwa. W CEMEX wierzymy, że zmiany klimatu są jednym z największych wyzwań naszych czasów i wspieramy pilne działania zbiorowe w tym zakresie.

CEMEX ogłasza strategię dotyczącą klimatu

W wyniku dotychczasowych działań, CEMEX zredukował emisję CO2 o ponad 22%, w porównaniu z linią bazową z 1990 r. Zdajemy sobie jednak sprawę, że to nie wystarczy. Dlatego też, zdefiniowaliśmy bardziej ambitny cel związany z 35-procentową redukcją indywidualnego poziomu emisji CO2 do 2030 roku. Nowy cel nawiązuje do metodologii opartej na badaniach naukowych dla naszego sektora. Zgodnie z wymaganiami wskazywanymi przez naukę o klimacie, konieczne jest osiągnięcie tego poziomu, aby wypełnić cele porozumienia paryskiego.

Dla uzupełnienia strategii długoterminową wizją, CEMEX ustala również nowe cele związane z produkcją betonu o zerowej emisji netto CO2 do 2050 roku. W naszej działalności wierzymy, że beton, który jest naszym produktem końcowym, może odegrać kluczową rolę w przejściu do gospodarki neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla i jest niezbędnym elementem rozwoju inteligentnych klimatycznie projektów miejskich, zrównoważonych budynków i trwałej infrastruktury.

“Przeciwdziałanie zmianom klimatu stanowi priorytet CEMEX od wielu lat. Nasze wysiłki przyniosły dotychczas znaczne efekty, ale musimy zrobić więcej. Dlatego też, zdefiniowaliśmy bardziej ambitną strategię redukcji emisji CO2 do 2030 roku oraz dostarczania betonu o zerowej emisji netto do 2050 roku”, powiedział Fernando A. Gonzalez, Prezes CEMEX.

Aby zrealizować tę strategię, dysponujemy szczegółową mapą drogową dotyczącą CO2 dla przyspieszenia wdrażania sprawdzonych technologii we wszystkich naszych zakładach, w tym inwestowanie w efektywność energetyczną, stosowanie paliw alternatywnych, zwiększanie wykorzystania energii odnawialnej oraz zastępowania klinkieru alternatywnymi materiałami cementowymi.

Ponadto, nowe cele CEMEX w zakresie produkcji betonu o zerowej emisji netto CO2 do 2050 roku stawiają nas na ścieżce wiodącej przez otwarte innowacje, które wymagają partnerstw strategicznych i współpracy międzybranżowej w zakresie rozwoju przełomowych technologii, takich jak wychwytywanie, wykorzystywanie i składowanie dwutlenku węgla; tworzenie nowatorskich klinkierów o niskiej konsumpcji ciepła; korzystanie z alternatywnych dekarbonizowanych surowców, karbonatyzacja odpadów betonowych do wykorzystania jako kruszywa z recyklingu oraz promowanie modeli gospodarki o obiegu zamkniętym, które przekształcają odpady w paliwo. Obecnie, CEMEX zużywa 2 razy więcej odpadów z innych branż jako paliwo alternatywne lub surowce alternatywne, w porównaniu z wolumenem

źródło: www.cemex.pl
fot. www.cemex.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ