Partner serwisu
18 lutego 2020

Nordkalk pomaga w budowie drogi przy szkole w Zajączkowie w Gminie Piekoszów

Kategoria: Aktualności

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Zajączkowie w Gminie Piekoszów, w sąsiedztwie Zakładu Nordkalk Miedzianka, wystąpiła do Nordkalku z prośbą o bezpłatne przekazanie kruszywa do utwardzenia nowej drogi prowadzącej od budynku szkoły do zbiornika bezodpływowego, który obsługuje szkołę.

Nordkalk pomaga w budowie drogi przy szkole w Zajączkowie w Gminie Piekoszów

W wyniku rozbudowy szkoły został zlikwidowany przejazd dla samochodów ciężkich i przez długi czas wywóz nieczystości był bardzo utrudniony, ponieważ szambiarki miały problem z przejazdem po piaszczystej drodze gruntowej.

Prace nad budową drogi rozpoczęły się 7 lutego. W projekt był zaangażowany bezpośrednio radny Zajączkowa pan Julian Walas wraz z kilkoma mieszkańcami. Do utwardzenia 200 metrów drogi Nordkalk przekazał ponad 500 ton kruszywa różnych frakcji, jak również użyczył sprzętu do wykonania prac. 

Bartłomiej Nowak, Dyrektor Zakładu Nordkalk Miedzianka, komentuje: "Cieszymy się, jeśli możemy angażować się w projekty, które rzeczywiście ułatwiają życie okolicznym mieszkańcom, zwłaszcza wtedy, kiedy jest to wynik realnej współpracy obu stron".

źródło: nordkalk.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ