Partner serwisu
11 lutego 2020

Na żwirowniach skruszono beton

Kategoria: Aktualności

Kolejny raport z budowy drogi Racibórz-Pszczyna, etap 4 i 5 tzw. (wschodnia obwodnica miasta). Na żwirowniach Strabag rozebrał betonowe konstrukcje pozostałe po niedokończonych basenach - podaje portal naszraciborz.pl

Na żwirowniach skruszono beton

Likwidacja niecek niedoszłego kąpieliska zostało uzgodnione z miastem, właścicielem terenu. Gmina szuka obecnie pomysłu na zagospodarowanie akwenów. W ich pobliżu - przypomnijmy - pobiegnie jednojezdniowa droga od Miedoni w stronę Rudzkiej. Od węzła przy moście na Uldze droga aż do Rybnickiej (powstanie tymczasowe rondo) będzie miała już dwa pasy w każdym kierunku. Inwestorem jest województwo śląskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich. Droga ma kosztować blisko 300 mln zł. Termin wykonania to koniec lutego 2022 r. Formalnie będzie to nowy ślad drogi wojewódzkiej nr 935.

Następne etapy zakładają budowę wiaduktu, którym droga przejdzie na Rybnicką do łuku drogi na Piaskowej, gdzie powstanie kolejny węzeł, skąd z kolei arteria pobiegnie nowy mostem nad Ulgą w stronę Dębicza - Kobyli i dalej Rybnika.
 

źródło: naszraciborz.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ