Partner serwisu
04 lutego 2020

CDP podwyższa rating CEMEX za przejrzystość i zarządzanie na rzecz ochrony klimatu

Kategoria: Aktualności

Ze względu na zaangażowanie CEMEX w ochronę klimatu, organizacja CDP (dawniej ”Carbon Disclosure Project”) podwyższyła rating firmy z poziomu B w 2018 r. do poziomu A- w 2019 r. Awans w klasyfikacji prowadzonej przez organizację CDP potwierdza ulepszenie polityk CEMEX w 2019 r. w zakresie ładu korporacyjnego, zarządzania ryzykiem, a także za duże znaczenie podejmowanych przez CEMEX inicjatyw na rzecz ograniczenia emisji CO2, rozwijania produktów niskoemisyjnych i zaangażowania w ramach łańcucha wartości.

CDP podwyższa rating CEMEX za przejrzystość i zarządzanie na rzecz ochrony klimatu

„Cieszymy się z podwyższenia ratingu dla CEMEX. Fakt ten odzwierciedla nasze nieustanne dążenie do opracowania strategii działań na rzecz przeciwdziałania negatywnym zmianom klimatu. Mają one na celu zmniejszenie śladu węglowego naszej działalności. Do tej pory, zmniejszyliśmy poziom emisji netto dwutlenku węgla na tonę produktu cementowego o ponad 22%, w porównaniu z 1990 r. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszych ambitnych celów w zakresie redukcji emisji do 2030 r.” –  powiedział Vicente Saiso, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w CEMEX.

Do 2019 r., CEMEX obniżył swoją bezpośrednią emisję dwutlenku węgla na tonę cementu o ponad 22% w porównaniu z rokiem 1990 r., zapobiegając produkcji około 8 milionów ton dwutlenku węgla do 2019 roku. To równowartość emisji dwutlenku węgla przez 1,6 mln pojazdów osobowych.

CEMEX podejmuje działania w celu dalszego ograniczenia bezpośredniej emisji CO2 poprzez:

  • Produkcję nowych rodzajów klinkieru, cementu i wyrobów betonowych o niskiej emisji CO2,
  • Zwiększenie wykorzystania paliw alternatywnych jako substytutu paliw kopalnych,
  • Wykorzystanie odpadów z innych branż jako surowców alternatywnych jako substytutu klinkieru,
  • Rozbudowę i ochronę naturalnych pochłaniaczy węgla z naszego rezerwatu przyrody El Carmen do wszystkich naszych kamieniołomów,
  • Opracowywanie i testowanie przełomowych technologii, takich jak wychwytywanie, wykorzystanie i składowanie dwutlenku węgla (CCUS) oraz innych innowacyjnych technologii węglowych.

Celem CEMEX jest również znaczące zmniejszenie pośredniej emisji CO2 z energii elektrycznej, poprzez wykorzystanie energii odnawialnej. Blisko 30% źródeł energii wykorzystywanych przez CEMEX stanowią odnawialne źródła energii (OZE). Jest to najwyższy wskaźnik wykorzystania OZE wśród globalnych firm cementowych.

źródło: cemex.pl
Tagi: CEMEX, CDP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ