Partner serwisu
17 stycznia 2020

Światowa premiera 90-tonowej koparki Volvo

Kategoria: Aktualności

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) wprowadza nową 90-tonową koparkę wyposażoną w silnik Stage V w odpowiedzi na prośby z rynków, na których obowiązuje nowa norma emisji spalin.

Światowa premiera 90-tonowej koparki Volvo

90-tonowa koparka gąsienicowa EC950F firmy Volvo Construction Equipment (Volvo CE) oferuje idealne połączenie mocy i stabilności, zapewniając dużą wydajność nawet w najtrudniejszych zastosowaniach. Zaprojektowana z myślą o szybkim i efektywnym wykonywaniu prac maszyna jest wyposażona w silnik Volvo D16 o mocy 450 kW, który zapewnia wysoki moment obrotowy przy niskich prędkościach obrotowych oraz spełnia wymogi najnowszych międzynarodowych norm emisji.

Najwyższe osiągi

Model EC950F sprawdza się nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach. Utrzymujące się stale na wysokim poziomie ciśnienie hydrauliczne sprawia, że koparka wyróżnia się znakomitą siłą kopania, zwłaszcza podczas pracy w twardych i ciężkich materiałach. Zoptymalizowany układ hydrauliczny zwiększa moc pompy, co przekłada się na szybszą i bardziej płynną pracę, zaś układ elektrohydrauliczny steruje przepływem na żądanie i zmniejsza straty wewnętrzne w obwodzie hydraulicznym. Ponadto koparka EC950F jest wyposażona w zawór priorytetowy funkcji obrotu wysięgnika.

Unikalny tryb ECO opracowany przez Volvo sprawia, że model EC950F oferuje bardzo niskie zużycie paliwa. Tryb ECO optymalizuje działanie układu hydraulicznego, tak aby ograniczyć straty przepływu i ciśnienia, podczas gdy zintegrowany system trybów pracy pozwala operatorom wybierać optymalny w zależności od zadania tryb pracy: I (jałowy), F (precyzyjny), G (ekonomiczny), H (do ciężkich prac) i P (maksymalna moc).

90-tonowa koparka oferuje wysoką pojemność łyżki pozwalającą na uzyskanie większej produktywności oraz może być używana z szeroką gamą osprzętu Volvo, w tym z łyżkami do zastosowań ogólnych, do ciężkich prac i do najcięższych robót. W przypadku gdy zastosowanie wymaga użycia bardziej nietypowego osprzętu, Volvo oferuje osprzęt niestandardowy dostępny na zamówienie, co umożliwia opracowanie odpowiedniego rozwiązania pozwalającego uzyskać optymalne rezultaty. System zarządzania osprzętem dodatkowo zwiększa uniwersalność maszyny, umożliwiając przechowywanie danych konfiguracji do 20 różnych narzędzi, dzięki czemu operator może wstępnie ustawić przepływ hydrauliczny i ciśnienie, używając monitora dostępnego w kabinie.

Wybór operatorów

Dzięki znakomitej stabilności koparki EC950F operatorzy mogą bez obaw pracować nawet w bardzo trudnych warunkach terenowych. Ta zwinna, stabilna maszyna jest wyposażona w szeroko rozstawione, długie gąsienice, składane podwozie i zoptymalizowaną przeciwwagę.

Wszystkie interfejsy maszyny — w tym dźwignie, klawiatura i monitor LCD — są ergonomicznie rozmieszczone w sposób zapewniający optymalną kontrolę. Inteligentne funkcje takie jak opcjonalny system Dig Assist — obsługiwany na monitorze Volvo Co-Pilot — pomagają operatorowi zwiększyć wydajność kopania. Wyciszona, przestronna kabina dodatkowo podnosi komfort pracy.

Kolejnymi elementami zwiększającymi wygodę i bezpieczeństwo są duże drzwi z dobrze widocznymi poręczami, dogodnie umiejscowionymi stopniami i płytami antypoślizgowymi. Opcjonalna konstrukcja FOG (Falling Object Guard — osłona przed spadającymi przedmiotami) i FOPS (Falling Object Protective Structure — konstrukcja chroniąca przed spadającymi przedmiotami) to dodatkowe zabezpieczenie podczas pracy w szczególnie trudnych warunkach. W celu dodatkowego zwiększenia widoczności koparkę EC950F można wyposażyć w tylne i boczne kamery lub system Volvo Smart View umożliwiający obserwację otoczenia maszyny w 360°.

Maksymalna dyspozycyjność

Zaangażowanie firmy Volvo w restrykcyjne testy w ramach procesu rozwojowego gwarantuje, że produkowane części są optymalnie skonstruowane i niezawodnie sprawdzają się nawet w najtrudniejszych zastosowaniach. Niezwykle trwała konstrukcja koparki EC950F zapewnia możliwość ciągłej pracy. Niezawodność maszyny gwarantują takie elementy jak wysięgnik i ramię do ciężkich zadań, mocna rama, solidna płyta osłonowa dolnej części maszyny oraz pływające sworznie złącza łyżki, a także opcjonalna osłona łańcucha gąsienic o pełnej długości.

W celu wydłużenia okresu eksploatacji łyżki Volvo oferuje szeroką gamę części, które naturalnie się zużywają, w tym segmenty, ostrza boczne, osłony i zęby. Podczas pracy z bardzo zwartym materiałem zęby Pick Point zapewniają maksymalną penetrację. Nowy Volvo Tooth System ogranicza przestoje do minimum, umożliwiając wymianę zębów w ciągu kilku minut: w celu zamontowania wystarczy je założyć, popchnąć i zatrzasnąć. Najważniejsze miejsca obsługi technicznej są łatwo dostępne przez szeroko otwierane i wygodnie umiejscowione klapy, a podejście do nich ułatwiają podesty — centralny i okalające maszynę.

Ograniczanie kosztów

Maszyny budowlane zapewniające znakomite efekty to tylko początek, ponieważ Volvo oferuje wsparcie obejmujące całość prac. Dzięki rozbudowanej sieci mechaników, warsztatów i dealerów Volvo dysponuje kompleksowym zespołem wsparcia, który posiada lokalną wiedzę i cieszy się globalną renomą. Volvo oferuje również szeroką gamę usług opracowanych z myślą o zapewnieniu wysokiej wydajności maszyn oraz zwiększeniu rentowności klientów.

Volvo ACTIVE CARE to nowa usługa bazująca na systemie telematycznym CareTrack. Pozwala na monitorowanie maszyn w czasie rzeczywistym oraz umożliwia generowanie raportów dostosowanych do potrzeb klientów. Usługa ma na celu zapewnianie maksymalnej dyspozycyjności maszyn oraz ograniczanie kosztów napraw poprzez ułatwianie podejmowania przemyślanych działań zapobiegawczych.

Choć EC950F jest największą koparką w gamie modelowej Volvo CE, imponuje nie tylko swoim rozmiarem. Dzięki niezrównanym osiągom, produktywności i dyspozycyjności, koparka EC950F idealnie nadaje się do ładowania wozidła przegubowego A60H.

źródło: volvoce.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ