Partner serwisu
11 grudnia 2019

Schöck z optymizmem wkracza w 2020 rok

Kategoria: Aktualności

Firma Schöck, producent rozwiązań do termoizolacji balkonów oraz izolacji akustycznej klatek schodowych, z roku na rok utrzymuje stabilną pozycję lidera zarówno na polskim, jak i zagranicznych rynkach. Zbliżający się koniec roku to czas podsumowań i prognozowania kolejnych miesięcy i wyników.

Schöck z optymizmem wkracza w 2020 rok

Zapowiadane przez branżowych ekspertów spadki w branży budowlanej stają się coraz bardziej widoczne. Mówią o tym między innymi dane dotyczące zmniejszenia ilości wydawanych pozwoleń na budowę dla budownictwa mieszkaniowego, jak i raporty opracowywane przez instytucje finansowe. Wielu producentów rozwiązań budowlanych już teraz planuje działania, które pomogą przełamać rynkowe spadki. Firma Schöck posiada rozwiązania, które mają wpłynąć na utrzymanie dotychczasowych wysokich wyników.

Rzut oka na 2019

Mimo, że dokładne wyniki finansowe poznamy dopiero w pierwszym kwartale nowego roku, przedsiębiorstwa na podstawie wstępnych analiz są w stanie prognozować rezultaty, jakie osiągną na koniec roku 2019.

- Dla polskiego oddziału rok 2019 był bardzo intensywny – w kwietniu otworzyliśmy w Tychach nowoczesny zakład, który pozwolił nam na zwiększenie i ulepszenie procesów produkcji, a także wprowadziliśmy do sprzedaży nowe rozwiązania poszerzające nasze możliwości sprzedaży – mówi Janusz Kumor, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu polskiego oddziału firmy Schöck.

Co nowego w 2019?

Otwarty w 2019 r. tyski zakład produkcyjny wytwarza rozwiązania, które trafiają m.in. na polski, niemiecki, austriacki i węgierski rynek. Produkty pochodzące z polskiej fabryki wykorzystywane są podczas budowy wielu prestiżowych obiektów w kraju i za granicą. Nowy zakład znacząco wzmacnia pozycję firmy Schöck na rynku elementów izolacji termicznej. Jak mówi Janusz Kumor: - Nowoczesny obiekt, większe możliwości produkcyjne, nowe miejsca pracy i kolejne inwestycje to droga do zrównoważonego rozwoju dla polskiego oddziału firmy Schöck.

Głównym produktem w ofercie firmy Schöck są od lat łączniki termoizolacyjne Isokorb oraz system izolacji akustycznej Tronsole. To jednak nie cała oferta firmy: - Do portfolio Schöck dołączyły w ostatnim czasie nowe rozwiązania – kotwy termiczne do ścian warstwowych i wentylowanych Isolink oraz łączniki Alphadock umożliwiające termoizolacyjne oddzielenie ścian żelbetowych – dodaje Janusz Kumor.

Kotwy Isolink TA-H oraz TH-D dedykowane ścianom warstwowym gwarantują bardzo dobre współczynniki przenikania ciepła. Natomiast kotwy Isolink TA-S pełnią funkcję konsoli do mocowania podkonstrukcji pod płyty elewacyjne, jak i kotew montażowych. Bardzo niska przewodność cieplna prętów Combar sprawia, że kotwy Isolink TA-S nie muszą być uwzględniane przy określaniu wymaganej grubości izolacji termicznej. Oba rozwiązania posiadają certyfikat niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych w kategorii kotew elewacyjnych, a dzięki wykorzystaniu włókien szklanych są odporne na działanie korozji.

Schöck Alphadock umożliwia termoizolacyjne oddzielenie ścian żelbetowych. Jest szczególnie zalecany w przypadku obiektów niskoenergetycznych. Zastosowanie łącznika Alphadock zwiększa użyteczność pomieszczeń poprzez zmniejszenie grubości izolacji ścian zewnętrznych oraz stropów. Nowe rozwiązanie oszczędza energię oraz obniża koszty eksploatacyjne domu. Rozwiązanie Schöck Alphadock montowane jest zarówno w przypadku połączenia ściany z płytą stropową od góry, jak i od dołu. Dzięki zastosowaniu rozwiązania Schöck Alphadock przepływ energii cieplnej przez mostek termiczny zmniejsza się aż o 90%.

Pierwsze kroki w 2020 rok

Nadchodzący rok ma być przełomowy dla branży budowlanej. Czy jest się czego obawiać?

- W roku 2020 przewidywane są spadki w sektorze budownictwa wielorodzinnego. Firmy dostarczające swoje produkty głównie na ten rynek z pewnością odczują tę zmianę obserwując swoje wyniki. Możemy jednak podejrzewać, że zmieniające się warunki społeczno-gospodarcze, deficyt gruntów pod budownictwo mieszkaniowe oraz wysokie ceny za metr kwadratowy mieszkań deweloperskich sprawią, że w najbliższym czasie w Polsce wzrośnie rynek budownictwa jednorodzinnego. Firma Schöck przygotowana jest na nadchodzące zmiany. Posiadamy plany dotyczące rozwoju innych produktów, poza naszym flagowym rozwiązaniem, czyli łącznikami Isokorb. Widzimy ogromne możliwości dla systemu Tronsole, a także nowych rozwiązań - Schöck Alphadock oraz Isolink, co potwierdzają pozytywne reakcje naszych kontrahentów oraz pierwsze zamówienia na rok 2020 – podsumowuje Janusz Kumor Dyrektor Zarządzający Schöck Sp. z o.o.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ