Partner serwisu
09 grudnia 2019

Volvo L120H w kopalni soli

Kategoria: Aktualności

Pora roku jest odpowiednia aby poczytać o soli, a jest o czym bo to najbardziej skuteczny i najtańszy zarazem środek poprawiający bezpieczeństwo na drogach w okresie zimowym. Największym w kraju jej producentem jest Kopalnia Soli „Kłodawa” S.A.

Volvo L120H w kopalni soli

Ładowarki pracujące w tak specyficznym środowisku jak nasze nie mają łatwego życia. Wszystkiemu winna jest sól, która powoduje korodowanie elementów takich jak przewody hydrauliczne, chłodnice, instalacje elektryczne, czy inne. Rozmawialiśmy o tym z Panem Rafałem Cieniewskim - Sztygarem Oddziałowym Mechanicznym w Dziale Przeróbki Mechanicznej.

„Ładowarka kołowa L120H przy której stoimy jest pierwszą maszyną Volvo w naszej flocie liczącej od dzisiaj 10 sztuk. Aby radzić sobie z załadunkiem soli maszyna musiała być specjalnie przygotowana. Najważniejsze są zabezpieczenia antykorozyjne: podwójne malowanie ramy i mostów już w fabryce, zabudowa specjalnych chłodnic, przewodów hydraulicznych i innych podzespołów, wraz z przewodami hamulcowymi ze stali nierdzewnej. Wystarczy spojrzeć na wysłużone już ładowarki – to naprawdę wymagające środowisko. Liczymy, że L120H im sprosta!

Nie bez znaczenia na decyzję zakupową była renoma marki Volvo oraz wsparcie serwisowe na jakie liczyć możemy ze strony oddziału w Łodzi” powiedział Pan Rafał.

Ładowarka posiada dodatkowo długi wysięgnik i pojemną łyżkę z krawędzią do szybkiego załadunku ciężarówek.

Podczas szkolenia z efektywnego wykorzystania potencjału maszyny operatorzy zwrócili uwagę na komfort pracy w kabinie, dodatkowe rozwiązania sterowania wysięgnikiem wsparte elektroniką skracające czas załadunku oraz rozwiązania ułatwiające codzienne czynności konserwacyjne jak wysuwane chłodnice i elektrycznie podnoszoną pokrywę komory silnika.

„Jest duża szansa, że kryształki soli, które wyrzucane z poruszającej się przed Państwa autem pługo-piaskarki stukają o zderzak samochodowy, w pewnym momencie procesu produkcji przewinęły się przez łyżkę tejże ładowarki kołowej Volvo” dodał na koniec naszej rozmowy Pan Rafał.

źródło: www.volvoce.com
fot. www.volvoce.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ