Partner serwisu
21 listopada 2019

Bezpieczeństwo w ruchu odkrywkowych zakładów górniczych

Kategoria: Aktualności

W dniu 19 listopada 2019 r., w siedzibie Okręgowego Urzędu Górniczego w Krośnie odbyło się spotkanie kierownictwa i pracowników inspekcyjno-technicznych Urzędu z przedsiębiorcami eksploatującymi kopaliny metodą odkrywkową, kierownikami ruchu zakładów górniczych oraz osobami wykonującymi zadania służby mierniczej i geologicznej.

Bezpieczeństwo w ruchu odkrywkowych zakładów górniczych

Podczas spotkania:

  • przedstawiono aspekty prawne związane z formalnym reprezentowaniem przedsiębiorcy przed Urzędem wraz z formami komunikacji,
  • omówiono zagadnienia dotyczące zadań służby mierniczej i geologicznej w odkrywkowych zakładach górniczych, w szczególności związane z mogącymi wystąpić zjawiskami osuwiskowymi.

Ponadto, przedstawiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem osób wykonujących prace w ruchu odkrywkowych zakładów górniczych wynikające z analizy wybranych wypadków i niebezpiecznych zdarzeń, jakie miały miejsce w zakładach górniczych. Omówiono także najczęściej stwierdzane nieprawidłowości podczas kontroli zakładów górniczych i wnioski z dotychczasowej działalności Urzędu.

źródło: wug.gov.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ