Partner serwisu
21 listopada 2019

Zatwierdzony przez Volvo sprzęt używany jest równie niezawodny, co nowe maszyny

Kategoria: Aktualności

Anders Sjöström, menedżer ds. używanego sprzętu w firmie Volvo CE w regionie sprzedaży EMEA, wyjaśnia, dlaczego maszyny używane objęte programem Volvo Approved Used przynoszą flocie równie duże korzyści, co zupełnie nowe maszyny.

Zatwierdzony przez Volvo sprzęt używany jest równie niezawodny, co nowe maszyny

Dlaczego zamiast nowej maszyny warto rozważyć zakup używanego sprzętu z segmentu premium?

Ilu klientów, tyle powodów. Przykładowo, nieduży wykonawca, który dopiero rozpoczyna działalność, czasem zwyczajnie nie może sobie pozwolić na zakup floty nowych maszyn Volvo. Może za to nabyć wysokiej klasy używane maszyny Volvo — serwisowane i sprawdzone przez naszych dealerów, a przy tym sprzedawane z gwarancją Volvo Approved Used (VAU). To świetna inwestycja, ponieważ gwarancja VAU rozwiewa obawy klienta co do jakości produktu. Poczucie bezpieczeństwa zapewnia także świadomość, że przed dostarczeniem maszyny nasi dealerzy sprawdzają całą jej historię serwisową.

Maszyny Volvo dobrze utrzymują wartość. Jak dobrze?

Zanim maszyny używane trafią z powrotem na rynek, są zawsze dokładnie sprawdzane i regenerowane z myślą o przywróceniu ich pełnej sprawności. Aby dać maszynie drugie życie, najpierw ją czyścimy, potem przeprowadzamy ogólną kontrolę, a następnie — kompleksowy przegląd techniczny. W ramach przeglądu wykwalifikowany personel serwisowy dealera sprawdza 150 różnych punktów kontrolnych. Części, których stopień zużycia przekracza 50%, zostają wymienione zgodnie z warunkami gwarancji VAU. Aby odnieść maksymalne korzyści, oprócz gwarancji VAU należy podpisać umowę o świadczenie usług z lokalnym dealerem Volvo. Zakup maszyny objętej programem VAU pozwala klientowi zyskać pewność, że otrzyma sprzęt spełniający najwyższe standardy.

Dlaczego zakup używanej maszyny Volvo to z perspektywy klienta świetna inwestycja?

Bez względu na zadania, którym przyjdzie jej sprostać, jest równie niezawodna, co nowa maszyna Volvo. W związku z tym, że klienci dążą do obniżenia całkowitych kosztów posiadania, zapotrzebowanie na używany sprzęt rośnie. Oferta naszego używanego sprzętu obejmuje szeroką gamę produktów z różnych linii. Klienci mają do wyboru wiele typów maszyn, od ładowarek kołowych przez wozidła przegubowe po koparki.

Czy zakup maszyny używanej wiąże się z ewentualnymi trudnościami w jej utrzymaniu?

W przypadku wyboru dokładnie sprawdzonej i zweryfikowanej maszyny używanej Volvo od jednego z autoryzowanych dealerów Volvo w regionie EMEA i zdecydowania się na dodanie gwarancji VAU klient końcowy może mieć całkowitą pewność, że zakupowi nie towarzyszy absolutnie żadne ryzyko. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby opracować skuteczny plan gwarancyjny dający klientom poczucie całkowitego bezpieczeństwa. 

Czy Volvo oferuje system CareTrack również dla maszyn używanych? Jeśli tak, to jakie korzyści niesie on za sobą?

Tak, ale to dealerzy decydują, czy zaproponują go klientom. System CareTrack pozwala dealerom informować klientów o terminach przeglądów technicznych sprzedanej maszyny używanej czy konieczności przeprowadzenia dodatkowych napraw. Ponadto — podobnie jak w przypadku nowych maszyn Volvo — pomaga technikom zatrudnionym w firmie klienta nadzorować lokalizację i obsługę maszyn.

Co warto wiedzieć o aplikacji towarzyszącej programowi Volvo Approved Used?

Aplikacja zawiera informacje na temat oferty dealerów. Pozwala w wygodny i szybki sposób sprawdzić, jakie maszyny używane objęte programem VAU są dostępne u lokalnych dealerów. Ponadto aplikacja udostępnia raporty dotyczące maszyn i ich dokładne zdjęcia, a także dane kontaktowe dealerów.

źródło: volvoce.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ