Partner serwisu
20 listopada 2019

Polska wśród liderów produkcji budowlano-montażowej w UE

Kategoria: Aktualności

We wrześniu produkcja budowlano-montażowa w Polsce z wynikiem 5,2% znacznie przekroczyła unijną średnią. Spośród 16 państw UE, dla których dostępne są dane, wyższy niż w Polsce wzrost odnotowano tylko w Rumunii (28,9%), na Węgrzech (17,8%) i w Bułgarii (6,9%).

Polska wśród liderów produkcji budowlano-montażowej w UE

Dobry wynik produkcji budowlanej w październiku to efekt korzystnej koniunktury gospodarczej w Polsce, w tym szczególnie stabilnych odczytów dotyczących budownictwa, a także utrzymujących się długo sprzyjających warunków pogodowych.

W UE we wrześniu 2019 roku, w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 0,3%, czyli wolniej niż miesiąc wcześniej (1,4%). Chociaż wzrost w kategorii inżynieria lądowa był zbliżony do wyniku sprzed miesiąca i wyniósł 2,4% (2,5% w sierpniu), to wynik w kategorii budowa budynków nie zmienił się, co przyczyniło się do niższego wzrostu ogółem.

W strefie euro odnotowano spadek o 0,7% wobec wzrostu o 0,8% w sierpniu. To pierwszy spadek od stycznia 2017 r. Przyczynił się do niego spadek w kategorii budowa budynków (o 1%) oraz słabszy wzrost w inżynierii lądowej (1,1% vs 1,7% w sierpniu). 
Uwaga: dane tylko dla 16 krajów UE.

źródło: gov.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ