Partner serwisu
06 listopada 2019

Metropolitan z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent

Kategoria: Aktualności

Po przeprowadzeniu ponownej certyfikacji warszawski biurowiec Metropolitan otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Obiekt jest zarządzany przez firmę Colliers International.

Metropolitan z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent

— Metropolitan otrzymał ocenę Excellent zarówno w części certyfikatu oceniającej Efektywność Budynku (Part 1), jak i części oceniającej Efektywność Zarządzania (Part 2). Tak wysokie oceny umożliwiła z jednej strony dokonała lokalizacja biurowca, udogodnienia dla rowerzystów, instalacja wodooszczędnych przyborów sanitarnych, a z drugiej szczególna dbałość o utrzymanie budynku, wprowadzenie szeregu prośrodowiskowych procedur utrzymania i zarządzania nieruchomością, promujących dbałość o zmniejszenie negatywnego wpływu budynku na środowisko i podniesienie komfortu użytkowników — mówi Andrzej Gutowski, dyrektor ds. certyfikacji zielonych budynków w Colliers International, odpowiedzialny za proces certyfikacji Metropolitana.

Właściciel budynku, międzynarodowy fundusz zarządzający nieruchomościami, duży nacisk kładzie także na rozwój elektromobilności. W Metropolitanie zamontowana została stacja ładowania aut elektrycznych, z której najemcy obiektu mogą korzystać bez opłat. Ponadto, w ostatnich latach w Metropolitanie całkowicie przebudowano instalację HVAC, dokonano wymiany systemu BMS oraz wymieniono oprawy oświetleniowe. Tym samym, Metropolitan zachowuje najwyższe standardy rynkowe i skutecznie konkuruje z najnowszymi projektami dostępnymi w Warszawie, czego potwierdzeniem jest fakt, że w budynku stale pojawiają się nowi najemcy, a większość już obecnych przedłużyła swoje umowy najmu.

— Dzięki optymalizacji procedur operacyjnych udało nam się znacznie obniżyć zużycie energii elektrycznej, wody, ciepła, a także wprowadzić wiele udogodnień dla pracowników oraz gości. Wykorzystanie materiałów przyjaznych środowisku w bieżącej eksploatacji nieruchomości oraz systematyczna modernizacja instalacji budynkowych przyczyniła się do podwyższenia oceny w stosunku do poprzedniego wyniku, który był na poziomie Very Good. Jest nam niezmiernie miło, że nasze starania zostały docenione przez międzynarodową organizację — mówi Łukasz Orzechowski z Colliers International, zarządca budynku.

Metropolitan składa się z trzech siedmiokondygnacyjnych budynków klasy A o łącznej powierzchni 37 tys. mkw. Zlokalizowany jest przy Pl. Piłsudskiego 1-3, w pobliżu Teatru Narodowego i Placu Zamkowego. Obiekt zaprojektowany został przez jednego z najsłynniejszych współczesnych architektów – lorda Normana Fostera. W części biurowej budynku swoje siedziby ulokowało wiele prestiżowych firm, zaś w części parterowej dostępne są marki premium, takie jak: Dior, Prada, Brunello Cucinelli, Tom Ford, Audemars Piguet, Bulgari, Cartier, Chanel, Fendi. Charakterystyczny jest też nowoczesny dziedziniec nieruchomości, otwarty dla osób z zewnątrz, z podświetlaną fontanną.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ