Partner serwisu
06 listopada 2019

Obwodnica Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46 jest już otwarta

Kategoria: Aktualności

Odcinek obwodnicy Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46 to jedna z pięciu obwodnic realizowanych obecnie przez GDDKiA na Opolszczyźnie.

Obwodnica Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46 jest już otwarta

Opis inwestycji:  

Budowana obwodnica przebiega po południowej stronie Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46. Jest to droga jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu o nośności 11,5 t/oś. W ramach prac powstały trzy obiekty inżynierskie: wiadukt nad linią kolejową  oraz dwa przejazdy gospodarcze nad drogami lokalnymi. Obwodnica Myśliny stanowi kontynuację wybudowanej obwodnicy Dobrodzienia i całościowo pełni rolę obwodnicy miejscowości Myślina i Dobrodzień, tworząc łącznie funkcjonalny i bezpieczniejszy niż dotychczasowy odcinek o długości 9,6 km. W listopadzie 2017 roku wyłoniliśmy wykonawcę, z którym w czerwcu 2018 roku podpisaliśmy umowę. Wykonawca już miesiąc później rozpoczął prace. Wartość robót budowlanych na całej długości obwodnicy to prawie 41 mln zł.

Dofinansowanie ze środków UE

Budowa ponad 3-kilometrowego odcinka obwodnicy Myśliny wynosi łącznie ok. 51,3  mln zł. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, na które w 2019 roku podpisano umowę o dofinansowanie w kwocie około 35,5 miliona złotych.

Kolejne obwodnice już wkrótce

Obok wspomnianej obwodnicy na etapie realizacji są jeszcze obwodnice: Kędzierzyna Koźla, Niemodlina, Olesna i Praszki. Łączna długość obwodnic powstających na terenie Opolszczyzny wynosi 67 km, w tym również nieco ponad 3-kiloemtrowa obwodnica Myśliny.

Kalendarium:

20 lutego 2004 r. - opracowanie koncepcji programowej

14 czerwca 2006 r. - wniosek o wydanie decyzji środowiskowej

31 stycznia 2007 r. - wydanie decyzji środowiskowej

13 listopada 2008 r. - wydanie pozwolenia na budowę

22 czerwca 2018 r. - podpisanie umowy z Wykonawcą

5 listopada 2019 r. - otwarcie obwodnicy Myśliny

źródło: www.gddkia.gov.pl
fot. www.gddkia.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ