Partner serwisu
06 listopada 2019

Obwodnica Myśliny otwarta dla kierowców

Kategoria: Infrastruktura

- Oddana do ruchu obwodnica Myśliny w ciągu drogi krajowej 46 to inwestycja, która nie tylko wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta, ale przede wszystkim poprawi komfort życia mieszkańców – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Obwodnica Myśliny otwarta dla kierowców

5 listopada 2019 r. został oddany  do użytku odcinek obwodnicy Myśliny w ciągu drogi krajowej 46.  Jest to jedna z pięciu obwodnic realizowanych obecnie przez GDDKiA na Opolszczyźnie.

Budowana obwodnica przebiega po południowej stronie Myśliny w ciągu drogi krajowej 46. Jest to droga jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu o nośności 11,5 t/oś. W ramach prac powstały trzy obiekty inżynierskie: wiadukt nad linią kolejową  oraz dwa przejazdy gospodarcze nad drogami lokalnymi. Obwodnica Myśliny stanowi kontynuację wybudowanej obwodnicy Dobrodzienia i pełni rolę obwodnicy miejscowości Myślina i Dobrodzień, tworząc łącznie odcinek o długości 9,6 km.

Budowa ponad 3 kilometrowego odcinka obwodnicy Myśliny kosztowała  łącznie ok. 51,3  mln zł. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w około 35,5 mln zł.

Kolejne obwodnice na Opolszczyźnie

W województwie opolskim realizowane są jeszcze obwodnice: Kędzierzyna Koźla, Niemodlina, Olesna i Praszki. Łączna długość obwodnic powstających na terenie Opolszczyzny wynosi 67 km. 

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ