Partner serwisu
31 października 2019

Bendt Risom z Danii tryumfatorem Finału Klubu Operatorów 2019

Kategoria: Aktualności

W Finale Klubu Operatorów — uchodzącym w branży za najtrudniejszy sprawdzian umiejętności precyzyjnego operowania maszynami — pochodzący z Danii Bendt Risom pokonał 26 konkurentów, zdobywając tytuł najlepszego operatora.

Bendt Risom z Danii tryumfatorem Finału Klubu Operatorów 2019

Jak podaje VOLVO Maszyny Budowlane:

W sobotę 5 października byliśmy świadkami organizowanego przez Volvo Construction Equipment (Volvo CE) ostatecznego starcia 27 najlepszych operatorów maszyn z regionu EMEA — Finału Klubu Operatorów. To zawody, w których liczy się przede wszystkim szybkość i technika.

Po roku trudnych i wyczerpujących zmagań krajowych finaliści z 13 krajów stanęli ze sobą twarzą w twarz w ośrodku Volvo Customer Center w Eskilstunie (Szwecja), jednej z największych na świecie aren prezentacji maszyn budowlanych.

Najpierw operatorzy pokonali niezwykle ciasny tor, kierując wozidłem przegubowym Volvo A45G. Następnie, za sterami ładowarki kołowej Volvo L70H z osprzętem widłowym, mieli za zadanie zamienić paletę z wiadrem pełnym wody na paletę z rurą podtrzymującą piłkę, nie rozlewając przy tym wody ani nie strącając piłki.

Potem operatorzy przesiedli się do koparki kołowej Volvo EW220E i koparki gąsienicowej EC160E, przy użyciu których podnosili opony i ustawiali je na beczce po oleju.

Podczas każdej konkurencji mierzono czas i odejmowano punkty za pomyłki. Dziesięciu najszybszych operatorów zakwalifikowało się do wielkiego finału. Zmierzyli się w nim z konkurencją, w której za pomocą plastikowej rury zamontowanej do koparki Volvo EC160E wypychali nieduże drewniane bloczki ze specjalnej metalowej konstrukcji.

Pierwsze miejsce zajął Duńczyk Bendt Risom, podczas gdy Johannes Unger i Othmar Pletzer — obaj z Austrii — uplasowali się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

W rodzinie Volvo od lat

Dwudziestoczteroletni Bendt Risom dorastał w otoczeniu maszyn Volvo i w stosunkowo młodym wieku po raz pierwszy usiadł za ich sterami. Jego ojciec prowadził firmę podwykonawczą, a pierwszą koparkę Volvo zakupił po przejęciu marki Åkerman przez Volvo na początku lat 90. XX wieku. W 2010 roku Risom dołączył do przedsiębiorstwa Vildbjerg MiniMaskiner & Anlægsfirma, w którym pełnił rolę operatora wielu koparek Volvo. Obecnie ojciec i syn pracują razem, prowadząc firmę Trehøje Anlæg.

Risom brał udział w wielu lokalnych konkursach dla operatorów w Danii. W zeszłym roku, podczas jubileuszowej, 20-stej edycji zawodów Klubu Operatora zajął trzecie miejsce.

Johannes Unger zajmował pierwsze miejsce w 2017 i 2013 roku oraz drugie w 2014 roku, z kolei Othmar Pletzer — prawdziwy weteran Finału Klubu Operatora — wygrywał w 2018, 2015, 2010 i 2009 roku.

„To był niezwykle emocjonujący finał! Rywalizacja była zacięta i wszyscy świetnie się bawili. Konkurs z roku na rok staje się coraz bardziej emocjonujący”, mówi Paulina Ekestubbe, menedżer ds. obsługi klientów i organizacji wydarzeń w regionie sprzedaży EMEA firmy Volvo CE. „Zapraszamy do udziału najlepszych zawodowych operatorów z naszego regionu. Wszyscy oni mogą być niezwykle dumni ze zdobytych umiejętności”.

źródło: volvoce.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ