Partner serwisu
22 października 2019

Volvo CE pomaga osiągnąć kamień milowy w zakresie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie łączności

Kategoria: Aktualności

Firma Volvo Construction Equipment (Volvo CE) świętuje — jako część Grupy Volvo — pierwszy milion skomunikowanych aktywów klientów. Inteligentne rozwiązania dla budownictwa polepszają dyspozycyjność, bezpieczeństwo i produktywność w przedsiębiorstwach.

Volvo CE pomaga osiągnąć kamień milowy w zakresie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie łączności

W czwartek, 3 października, Volvo CE stawia kamień milowy, przekazując cztery koparki — każdą z wbudowanym systemem telematyki Volvo CareTrack — duńskiej wypożyczalni pojazdów GSV Materieludlejning znajdującej się w miasteczku Kirke Hyllinge w Danii.

Jednak osiągnięcie to — skomunikowanie pojazdów i maszyn do użytku komercyjnego, których liczba jest jedną z największych w branży — stanowi dopiero początek. Volvo CE dostarczyło 150 000 spośród wszystkich skomunikowanych aktywów Grupy.

Jens Ejsing, dyrektor zarządzający Volvo CE w Danii, podczas uroczystości powiedział: „O sukcesie naszych klientów decyduje przynależność do cyfrowego ekosystemu. Jako marka premium codziennie dokładamy starań, aby świadczyć usługi najwyższej jakości, które pomagają klientom takim jak GSV Materieludlejning w pełni wykorzystywać możliwości sprzętu Volvo. Z dumą oferujemy najlepsze na rynku rozwiązania w dziedzinie komunikacji maszyn. Z naszej perspektywy łączność to coś więcej niż tylko poprawa bezpieczeństwa, dyspozycyjności i efektywności paliwowej przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. To także bezcenne narzędzie, które ułatwia realizację naszego głównego celu — budowy lepszego świata”. 

Przekazywane maszyny — jedna koparka EC220EL, dwie koparki EC250EL i jedna koparka ECR235EL — są wyposażone w inteligentny system łączności Volvo o nazwie CareTrack. Rejestruje on tysiące danych z maszyny, które następnie są zdalnie monitorowane przez wykwalifikowanych ekspertów w ośrodku Volvo Uptime Center. Specjaliści wykorzystują nowoczesne oprogramowanie diagnostyczne do przetwarzania w czasie rzeczywistym ogromnych ilości danych, po czym filtrują je i przekazują klientowi bądź dealerowi tylko te najważniejsze. 

Zebrane dane pomagają przewidywać zużycie newralgicznych części, planować przeglądy i zamawiać części z wyprzedzeniem — wszystko to ogranicza przestoje firmy, do której należą maszyny, przekładając się w ten sposób na wzrost jej produktywności. W połączeniu z rozwiązaniami Grupy Volvo w dziedzinie łączności dla różnych maszyn i pojazdów — ciężarówek, autobusów i maszyn budowlanych — doskonale widać korzyści przejawiające się w całym łańcuchu wartości.

Dan Vorsholt, dyrektor generalny GSV Materieludlejning, mówi: „Cieszymy się z uczestnictwa w tej swoistej rewolucji w zakresie łączności i na własnym przykładzie pokazujemy, co można osiągnąć z pomocą znakomitego systemu zarządzania flotą. Możliwość śledzenia każdego aspektu naszej działalności biznesowej jest dla nas kluczowa. Monitorowanie produktywności maszyn dosłownie w każdej sekundzie zdecydowanie wpływa na osiągane wyniki”.

źródło: volvoce.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ