Partner serwisu
09 października 2019

CEMEX trzeci rok z rzędu w rankingu Dow Jones Sustainability Index

Kategoria: Aktualności

Dzięki wiodącej pozycji w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, firma CEMEX już trzeci rok z rzędu została uwzględniona w rankingu Dow Jones Sustainability Index w obszarze krajów MILA Pacific Alliance.

CEMEX trzeci rok z rzędu w rankingu Dow Jones Sustainability Index

CEMEX został uwzględniony w indeksie przedsiębiorstw regionu MILA Pacific Alliance w uznaniu za wyniki w zakresie działań środowiskowych, społecznych oraz zarządzania. Kraje objęte zintegrowanym rynkiem Ameryki Łacińskiej (MILA w języku hiszpańskim) to Meksyk, Chile, Kolumbia i Peru. CEMEX to jedna z 58 wybranych do indeksu firm, spośród 190 firm zaproszonych do badania.

„Znalezienie się w indeksie Dow Jones Sustainability MILA Pacific Alliance to zaszczyt dla CEMEX, który świadczy o tym, że zrównoważony rozwój odgrywa kluczową rolę w naszej strategii” - powiedział Vicente Saiso, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w CEMEX. „Wyróżnienie potwierdza zaangażowanie CEMEX w budowanie lepszej przyszłości dla wszystkich naszych interesariuszy.”

Prowadzony od 2017 r. Dow Jones Sustainability Index MILA Pacific Alliance ma na celu wyróżnienie najlepszych firm należących do giełdowego indeksu S&P MILA Pacific Alliance Composite, które spełniają określone kryteria zrównoważonego rozwoju w większym stopniu, niż większość firm z danej branży.

CEMEX to globalna firma produkująca materiały budowlane, która zapewnia wysokiej jakości produkty i niezawodne usługi. CEMEX posiada bogatą historię działań służących społecznościom lokalnym, realizowanych poprzez innowacyjne rozwiązania budowlane, niskoemisyjną produkcję i racjonalne gospodarowanie zasobami, a także  projekty na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

źródło: cemex.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ