Partner serwisu
03 października 2019

Jest przetarg na realizację autostrady A2 do Siedlec

Kategoria: Aktualności

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wysłała 2 października 2019 r. do publikacji ogłoszenie o przetargu na projekt i budowę ostatniego odcinka autostrady A2 między Warszawą a Siedlcami, będącego w fazie przygotowań do realizacji. O złożeniu zamówienia na budowę trasy A2 pomiędzy węzłami Gręzów i Swoboda poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jest przetarg na realizację autostrady A2 do Siedlec

Rząd sukcesywnie realizuje inwestycje drogowe we wschodniej Polsce. Przedwczoraj miałem przyjemność brać udział w ogłoszeniu przetargu na projekt i budowę drogi S19, czyli szlaku Via Carpatia od Rzeszowa od Babicy, a dziś mam zaszczyt przekazać mieszkańcom Siedlec informację o uruchomieniu postępowania przetargowego na ostatni z odcinków autostrady A2 łączący ich miasto z Warszawą - powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Zamówienie dotyczy 12,5 km fragmentu autostrady A2 pomiędzy zlokalizowanym w gminie Grębków węzłem Gręzów oraz planowanym na przedmieściach Siedlec węzłem Swoboda. Ogłoszenie zostało przekazane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co oznacza, że postępowanie przetargowe zostanie wszczęte w najbliższych dniach.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, a następnie budowa nowego odcinka autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i rezerwą pod budowę trzecich pasów ruchu. W ramach kontraktu powstaną też węzły Gręzów i Swoboda, a także drogi równoległe do obsługi ruchu lokalnego, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

GDDKiA pozostawiła potencjalnym wykonawcom możliwość wyboru technologii budowy nawierzchni, co jest nowością w prowadzonych przez dyrekcję postępowaniach przetargowych. Takie rozwiązanie ma sprzyjać zwiększeniu ilości ofert oraz obniżeniu kosztów realizacji inwestycji. Postępowanie będzie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego. Termin składania ofert został wyznaczony na 10 grudnia 2019 r., a podpisanie umowy z wykonawcą jest planowane na maj 2020 r.

23 września 2019 r. rozpoczęto przetarg na projekt i budowę pierwszego, 12 km fragmentu autostrady A2 pomiędzy końcem obwodnicy Mińska Mazowieckiego i węzłem Groszki w gminie Kałuszyn, a 27 września br. wszczęto postępowanie przetargowe dla kolejnego, blisko 13 km odcinka tej trasy pomiędzy węzłami Groszki i Kałuszyn.

Aktualnie w realizacji znajdują się dwa odcinki autostradyA2 na wschód od Warszawy, od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Ich budowa powinna się zakończyć w drugim kwartale 2020 r. Trwają też prace nad opracowaniem dokumentacji przedprojektowej (koncepcji programowej) dla ponad 95 km tej trasy pomiędzy Siedlcami, Białą Podlaską i granicą państwa. Odcinki autostrady A2 na wschód od Siedlec powinny zostać ukończone w 2024 r.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ