Partner serwisu
24 września 2019

CEMEX nagrodzi projekty światowej klasy w konkursie CEMEX Building Award 2019

Kategoria: Aktualności

Wśród finalistów międzynarodowej edycji konkursu CEMEX Building Award 2019 znalazły się 32 projekty z 14 krajów.

CEMEX nagrodzi projekty światowej klasy w konkursie CEMEX Building Award 2019

CEMEX wyłonił 32 finałowe projekty, które zostały zgłoszone w międzynarodowej edycji konkursu CEMEX Building Award 2019.

CEMEX Building Award to konkurs mający na celu wyróżnienie najlepszych i najbardziej innowacyjnych projektów budowlanych na świecie.

Tegoroczne projekty finałowe zostały zgłoszone z 14 krajów: Bośni i Hercegowiny, Kolumbii, Kostaryki, Chorwacji, Hiszpanii, Francji, Meksyku, Czarnogóry, Panamy, Polski, Portoryko, Czech, Dominikany i Wielkiej Brytanii.

CEMEX Building Award to jedna z najbardziej uznanych nagród w branży budowlanej, promująca także zrównoważony rozwój i innowacje, poprzez wyróżnienie projektów i specjalistów, którzy wyznaczają nowe i ulepszone praktyki branżowe.

Międzynarodowa edycja konkursu CEMEX Building Award jest podzielona na pięć kategorii: budownictwo mieszkaniowe, budownictwo ekonomiczne, budownictwo, przestrzeń zbiorowa oraz infrastruktura. W ramach konkursu przyznawane są także cztery nagrody specjalne: użyteczność zbiorowa, innowacje w budownictwie, wartość społeczna i zrównoważone budownictwo.

Wśród wyróżnionych w konkursie projektów, do tej pory znalazły się obiekty: Palacio de Congresos i Hotel Palma de Mallorca w Hiszpanii; chodnik Światło i Woda we Francji, szkoła Finca La Caja na Kostaryce oraz Bulwar im. Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu.

Listę międzynarodowych finalistów konkursu CEMEX Building Award 2019 można znaleźć na stronie:

https://www.cemex.com/media/building-award/winners#_2019-international-edition-finalists

Jury, które wyłoniło finalistów, składa się z 16 sędziów z sześciu różnych krajów (Meksyku, Portoryko, Kolumbii, Stanów Zjednoczonych, Panamy i Dominikany), posiadających znaczące doświadczenie w branży budowlanej.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 7 listopada 2019 r. w Meksyku, po ogłoszeniu zwycięzców meksykańskiej edycji konkursu.

Meksykański rzeźbiarz Miguel Ángel González stworzył statuetkę dla zwycięzców konkursu, która łączy czarny marmur oraz beton. Inspiracją dla jej powstania była idea przekształcania przez ludzi materiałów, którymi dysponują, w elementy architektonicznej, budowlanej i wzorniczej ekspresji.

źródło: www.cemex.pl
fot. www.cemex.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ