Partner serwisu
13 września 2019

Wyższe bezpieczeństwo i wydajność maszyn samojezdnych dzięki technologii stabilizacji wysięgnika firmy Eaton

Kategoria: Aktualności

Eaton, firma zajmująca się zarządzaniem energią, ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty technologii stabilizacji wysięgnika, nowego układu ograniczającego wahania wysięgnika hydraulicznego o nawet 75% i czas osiągania stabilizacji wysięgnika o nawet 90%. Technologia ta poprawia wyniki, produktywność i bezpieczeństwo maszyn wyposażonych w wysięgnik, takich jak ciężarówki z pompą do betonu, pojazdy straży pożarnej, podnośniki koszowe, dźwigi sterowane hydraulicznie i opryskiwacze rolne, zapewniając także aktywną kontrolę jazdy rozmaitego sprzętu budowlanego.

Wyższe bezpieczeństwo i wydajność maszyn samojezdnych dzięki technologii stabilizacji wysięgnika firmy Eaton

Dzięki zastrzeżonemu algorytmowi sterowania firmy Eaton i zaawansowanemu zaworowi mobilnemu Eaton CMA technologia aktywnego tłumienia korzysta z wbudowanych czujników zaworu i niezależnych możliwości pomiarowych do wykrywania drgań i automatycznie stabilizuje całą konstrukcję wysięgnika. Korzyści nowej technologii obejmują:

  • szybszą gotowość wysięgnika do działania i większą prędkość ruchu z punktu do punktu;
  • zwiększoną dokładność pozycjonowania;
  • bezpieczniejsze środowisko pracy na wysięgniku i w jego otoczeniu;
  • ogólnie zwiększoną wydajność służącą szybszej realizacji projektów.

„Nasza technologia stabilizacji wysięgnika zapewnia całkowicie nowy poziom w zakresie sterowania, który, jak sądzimy, stanie się normą w kolejnej generacji platform z wysięgnikiem” – wyjaśnia Jiri Foukner, Kierownik ds. produktu EMEA – Zaawansowane sterowanie, Eaton. „Oprócz wzrostu wydajności i produktywności, technologia ta zapewnia potencjalną redukcję kosztów zatrudnienia, mniejsze zużycie podzespołów i przestojów spowodowanych konserwacją oraz może umożliwić wykorzystanie lżejszych, tańszych konstrukcji wysięgników”.

Technologia stabilizacji wysięgnika firmy Eaton znajduje szerokie zastosowanie w sprzęcie terenowym, takim jak ładowarki kołowe, koparki, koparko-ładowarki i ładowarki teleskopowe. Przy wykorzystaniu tej samej technologii aktywnego tłumienia algorytm może przewidzieć i wytłumić przeszkody na drodze, co zwiększa komfort operatora, umożliwia osiąganie wyższych prędkości jazdy i minimalizuje straty materiału.

Stabilizacja wysięgnika wymaga minimalnej ilości sprzętu i okablowania na wysięgniku. Pozwala to zachować integrację z czujnikami i sterownikami sprzętu firmy Eaton lub innych producentów, utrzymywać bezpieczeństwo maszyn i korzystać z funkcji sterowania ręcznego oraz wszystkich możliwości konfiguracji i dostosowania do żądanych odczuć jazdy i wydajności.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ