Partner serwisu
13 września 2019

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2019

Kategoria: Aktualności

16 września 2019 r. rozpoczyna się doroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

W zainicjowanej w 2002 r. przez Komisję Europejską kampanii polskie miasta biorą udział od samego początku. Przez cały tydzień w Europie władze samorządowe oraz inne zaangażowane podmioty będą zachęcać mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń transportowych i poprawy jakości życia. Promowane są bardziej zrównoważone, ekologiczne formy mobilności, m.in. transport publiczny, jazda na rowerze oraz chodzenie pieszo. W tym roku tematem przewodnim jest „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. Organizowanym wydarzeniom towarzyszy hasło „Chodź z nami!”, które zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia, przyczyniając się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań mieszkańców. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez samochodu, w tym roku przypadający na niedzielę 22 września.

Jeszcze przed rozpoczęciem ETZT swoje działania zarejestrowało ponad 160 miast i gmin z Polski. Zapraszamy pozostałe jednostki do przyłączenia się do kampanii oraz rejestracji organizowanych wydarzeń na stronie http://registration.mobilityweek.eu/login.php?lang=pl.

Inne podmioty, takie jak firmy, szkoły, uczelnie, fundacje czy organizacje pozarządowe mogą przyłączyć się do ETZT rejestrując swoje działania na stronie  http://mobility-action.mobilityweek.eu/login.php jako tzw. „mobility action”.
Rejestracja jest możliwa do końca września.

Dodatkowych informacji w sprawie ETZT udziela Maria Perkuszewska, Koordynator Krajowy ETZT w Ministerstwie Infrastruktury, tel. 22 630 12 09, e-mail: maria.perkuszewska@mi.gov.pl

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ