Partner serwisu
13 września 2019

Pierwsza elektryczna minikoparka Volvo dociera na plac robót klienta

Kategoria: Aktualności

Francuska firma budowlana Spac wchodząca w skład Colas Group odebrała na etapie testowania u klienta dostawę pierwszej elektrycznej minikoparki Volvo, ECR25 Electric.

Pierwsza elektryczna minikoparka Volvo dociera na plac robót klienta

Po prezentacji pierwszej elektrycznej minikoparki Volvo, ECR25 Electric, na targach Bauma 2019 maszyna została obecnie dostarczona do firmy Spac w celu przetestowania przez klienta.

Firma Spac, wchodząca w skład Colas Group, wykorzystuje tę 2,5-tonową koparkę do kopania rowów na polu golfowym Saint-Nom-la Bretèche pod Paryżem we Francji.

Model Volvo ECR25 Electric, charakteryzujący się zerową emisją spalin i niemal bezgłośną pracą, nadaje się idealnie do pracy w tego rodzaju miejscach.

„Bardzo się cieszymy, że możemy zobaczyć tę maszynę na placu robót klienta” – mówi Elodie Guyot, menedżer projektu budowy minikoparek elektrycznych w Volvo Construction Equipment (Volvo CE). „To bardzo cicha i spokojna okolica, której mieszkańcy pragną poszanowania tej ciszy i spokoju, kluczowe zatem jest posiadanie maszyny, która spełni tę potrzebę.”

Benjamin Silvent, kierownik budowy w firmie Spac, mówi: „Dla mieszkańców i ogólnie dla miast nasze place robót stają się w ten sposób bardziej znośne, ponieważ emisja dwutlenku węgla i hałasu jest mniejsza.”

Alexandre Birot, operator maszyn w firmie Spac, dodaje: „Rozmawiając z pracownikiem pracującym w wykopie, nie muszę krzyczeć. Mówię normalnym głosem, a on wszystko słyszy. W przypadku tradycyjnej koparki muszę najpierw wyłączyć silnik, aby mógł mnie usłyszeć. Co więcej, pracując cały dzień w wykopie, normalnie musiałby wdychać wszystkie te opary, a teraz nie ma żadnych spalin. Niesamowite byłoby, gdyby firma miała same maszyny elektryczne.”

W modelu Volvo ECR25 Electric silnik spalinowy zastąpiono 48-woltowymi akumulatorami litowo-jonowymi i silnikiem elektrycznym, który zasila układ hydrauliczny, umożliwiając jazdę maszyny i pracę osprzętu. Akumulatory magazynują ilość energii wystarczającą do zasilania maszyny przez 8 godzin pracy przy typowych zadaniach, na przykład wykonywaniu instalacji mediów. Wbudowana ładowarka umożliwia naładowanie maszyny przez noc ze zwykłego domowego gniazda elektrycznego. Oferowana będzie także opcja szybkiego ładowania, wymagająca jednak dostępu do zasilania o wyższej mocy.

Model Volvo ECR25 Electric będzie dostępny na wybranych rynkach od połowy 2020 roku.

źródło: volvoce.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ