Partner serwisu
03 września 2019

Umowa na dokończenie S5 Poznań - Wronczyn

Kategoria: Aktualności

Firma Colas Polska podpisała z GDDKiA dwie umowy na dokończenie drogi ekspresowej S5 Poznań – Wronczyn. To kolejny etap prac niezbędnych do oddania do ruchu w tym roku tego odcinka. W toku są jeszcze przetargi na wykonanie między innymi oznakowania poziomego i pionowego oraz montaż ogrodzenia.

Umowa na dokończenie S5 Poznań - Wronczyn

Zadaniem Colas Polska będzie dokończenie budowy drogi zbiorczej nr 1 i węzła Konarzewo. Wartość umowy to 3 194 933,12 zł. Jeszcze dzisiaj zostanie przekazany plac budowy i od jutra mają rozpocząć się prace – czas realizacji to to 61 dni. Druga umowa obejmuje wykonanie robót drogowych dla połączenia dwóch odcinków drogi S5 (Poznań - Wronczyn i Wronczyn - Kościan). Wartość umowy to 4 234 660,79 zł. Przekazanie placu budowy jeszcze w tym tygodniu, natomiast prace rozpoczną się od 9 września po przełożeniu ruchu na DZ2 – czas realizacji to 57 dni.

Wielkopolska S5 w IV kwartale 2019 r.

Pozostałe dwa odcinki S5 przebiegające przez województwo wielkopolskie, od Wronczyna poprzez Kościan do Radomicka o łącznej długości około 35 kilometrów, planowane są do oddania do ruchu również w IV kwartale br. Tym samym stolica Wielkopolski zyska połączenie drogą ekspresową z Wrocławiem. Budowa drogi ekspresowej S5 odc. Poznań - Radomicko jest dofinansowana ze Środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

źródło: www.gddkia.gov.pl
fot. 123rf.com fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ