Partner serwisu
Gorący temat
28 sierpnia 2019

Rodzinna Ptasia Olimpiada w Górażdżach

Kategoria: Aktualności

W sobotę, 7 września br. na terenie Kopalni Wapienia Górażdże odbędzie się piknik „Rodzinna Ptasia Olimpiada”. To już kolejne w tym roku wydarzenie poświęcone popularyzacji walorów przyrodniczych kopalń Grupy Górażdże. Tym razem tematem spotkania będzie ochrona ptaków migrujących.

Rodzinna Ptasia Olimpiada w Górażdżach

Rodzinna Ptasia Olimpiada to wyjątkowa impreza o charakterze edukacyjnym, adresowana głównie do dzieci, ale również do wszystkich zafascynowanych ptakami, a w szczególności fenomenem ptasich migracji. Wydarzenie organizowane jest przez Górażdże Cement SA przy współpracy z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków (OTOP) pod patronatem HeidelbergCement Group oraz BirdLife International.

W programie m.in. ptasia wycieczka po Kopalni Górażdże, konkurencje „Ptasiej Olimpiady” i warsztaty edukacyjne poświęcone sześciu gatunkom ptaków migrujących bocian biały, jaskółka dymówka, jaskółka brzegówka, jerzyk, kukułka oraz żołna. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników i wolontariuszy OTOP, w tym zawodowych ornitologów.

Aby zgłosić udział w imprezie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ
Rodzinna Ptasia Olimpiada organizowana jest w ramach międzynarodowej kampanii Spring Alive, której sponsorem jest HeidelbergCement Group. Kampania Spring Alive odbywa się pod patronatem BirdLife International.

źródło: www.gorazdze.pl
fot. www.gorazdze.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ