Partner serwisu
28 sierpnia 2019

Budimex sadzi drzewa

Kategoria: Aktualności

Budimex uruchomił kampanię, w ramach której zachęca wszystkich swoich interesariuszy do podzielenia się opinią na temat zintegrowanego raportu firmy. W zamian za każdą wypełnioną ankietę posadzi jedno drzewo.

Budimex sadzi drzewa

Zależy nam na opinii naszych interesariuszy. Pracując nad naszym raportem rocznym dokładamy wszelkich starań, by był on materiałem użytecznym i wartościowym, dlatego każde wyrażone zdanie będzie dla nas niezwykle cenne i zostanie wzięte pod uwagę przy tworzeniu raportów za kolejne lata. Przy okazji chcemy zrobić coś pożytecznego dla środowiska naturalnego, które niestety jest w coraz gorszej kondycji. – mówi Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Budimex SA.

Budimex obiecuje, że w ramach akcji posadzi w okolicach realizowanych przez siebie kontraktów tyle buków, ile otrzyma wypełnionych ankiet,.  

Wielkie buki to nie tylko domy dla wielu leśnych oraz miejskich zwierząt. To również, a może nawet przede wszystkim, fabryki tlenu niezbędnego do życia każdego mieszkańca naszej planety. Duży buk zaopatruje w tlen dziennie 14 osób. Ten gatunek drzewa ma wyjątkowy apetyt na CO2. Jedno drzewo jest w stanie pochłonąć nawet do 900 kg dwutlenku węgla w ciągu 100 lat. Gdyby dosadzić buki wśród innych drzew, wartość absorpcji dwutlenku węgla wzrosłaby o 10 procent w porównaniu do zwykłego lasu, w którym buków nie ma. Buk, w ciągu okresu wegetacyjnego, może dostarczyć do atmosfery nawet do 1,1 kg tlenu.

źródło: budimex.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ