Partner serwisu
19 sierpnia 2019

CEMEX Ventures wybrał 10 najbardziej obiecujących startupów budowlanych

Kategoria: Aktualności

CEMEX Ventures zorganizował Dzień Pomysłów (Pitch Day) – wydarzenie, podczas którego 10 zwycięzców Konkursu dla Startupów Budowlanych w 2019 r. zaprezentowało swoje rozwiązania i pomysły przed jury złożonym z ekspertów w dziedzinach budownictwa, innowacji i przedsiębiorczości. Konkurs jest globalnym projektem, w ramach sześciu priorytetowych obszarów działania, zdefiniowanych przez CEMEX Ventures. Tegoroczona edycja konkursu zgromadziła dwa razy więcej uczestników niż edycja w 2018 r.

CEMEX Ventures wybrał 10 najbardziej obiecujących startupów budowlanych

Rozpoczęty w lutym Konkurs został skierowany do najbardziej obiecujących startupów, które mogą stać się liderami rewolucji branży budowlanej. Dziesięć projektów skoncentrowanych na obszarze technologii w budownictwie (Contech) miało szansę na zdobycie finansowania od CEMEX Ventures oraz pozostawienie śladu w branży. Po wyczerpującej analizie, uczestnicy którzy wyróżnili się innowacyjnymi i technologicznymi pomysłami, zostali zwycięzcami za dostarczenie rozwiązań w jednym z sześciu obszarów zainteresowania CEMEX Ventures lub za ulepszenie oferty wartości CEMEX w krajach, w których spółka już działa lub gdzie może otworzyć nowe rynki.

Przedsiębiorcy zaproszeni na to trzydniowe wydarzenie w Monterrey (Meksyk) pochodzili z Argentyny, Australii, Austrii, Kanady, Francji, Norwegii, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Zwycięzcy stanowili najważniejszą część wydarzenia, w której (oprócz prezentacji swojego projektu) zaangażowali się w interdyscyplinarne zespoły CEMEX w celu zbadania możliwości współpracy. Przeprowadzili również warsztaty z Google, aby zoptymalizować wyszukiwanie klientów i zrozumieć, w jaki sposób media cyfrowe pomagają generować wartość w celu ich przyciągania.

Zwycięskie startupy zaoferowały następujące rozwiązania:

  • 360 Smart Connect: Inteligentna identyfikowalność dla zwiększenia wydajności procesów budowlanych (Francja)
  • Arqlite: Produkcja sztucznego żwiru pochodzącego w całości z recyklingu tworzyw sztucznych, który jest trzy razy lżejszy i 10 razy bardziej izolujący niż konwencjonalny żwir (Argentyna)
  • BuildStream: Zarządzanie w czasie rzeczywistym ciężkim sprzętem i logistyką w złożonych projektach budowlanych i ich łańcuchach dostaw (USA)
  • BldBox: Predykcyjna platforma analityczna, która korzysta z historycznych danych projektowych i tworzy dokładne szacunki dla nowych projektów budowlanych i rozwojowych (USA)
  • Matrak: Sieć śledzenia materiałów budowlanych, która digitalizuje łańcuch dostaw (Australia) Morta: Kodowanie i automatyzacja pod kątem zgodności z przepisami budowlanymi (Wielka Brytania)
  • PlanRadar: Rozwiązanie SaaS do dokumentowania i komunikacji w projektach budowlanych i nieruchomościach (Austria)
  • Rebartek: Automatyzacja prefabrykacji koszy zbrojeniowych przez roboty przemysłowe (Norwegia)
  • Thunderbolt pipeline: Inteligentna platforma typu end-to-end, która wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe (ang. machine learning) do zmniejszenia ryzyka i umożliwienia zespołom przedbudowlanym tworzenie bardziej konkurencyjnych ofert (USA)
  • Vero Solutions: Modułowy konstruktor, który stosuje przełomową i opatentowaną technologię (stal i cement) (Kanada)

Wydarzeniu przewodniczyło zintegrowane, multidyscyplinarne jury z dużym doświadczeniem w branży. Udało się połączyć liderów z branży budowlanej, technologii, innowacji i przedsiębiorczości w skali międzynarodowej, w tym takie firmy jak Google, 500Startups, TEKFEN Ventures, WND Ventures oraz Dalus Capital.

CEMEX Ventures potwierdza swoją pozycję w dziedzinie budownictwa, przedsiębiorczości, inwestycji i nowych technologii, dzięki inicjatywom takim jak Construction Startup Competition, różnym warsztatom z podmiotami budowlanymi i umowami o współpracę z ekspertami i wiodącymi firmami.

Wprowadzony w 2017 r. program CEMEX Ventures koncentruje się na pomocy w pokonywaniu głównych wyzwań i wykorzystywaniu szans w ekosystemie budowlanym poprzez zrównoważone rozwiązania. CEMEX Ventures opracował otwartą platformę współpracy do prowadzenia rewolucji branży budowlanej, angażując startupy, przedsiębiorców, uniwersytety oraz innych interesariuszy, aby wspólnie sprostać wyzwaniom w środowisku budowlanym i kształtować przyszłość branży. Więcej informacji na temat CEMEX Ventures można znaleźć na stronie internetowej: www.cemexventures.com.

źródło: cemex.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ