Partner serwisu
06 sierpnia 2019

Autostrada A1 z Pyrzowic do Częstochowy otwarta

Kategoria: Aktualności

Od 2 sierpnia 2019 r. kierowcy mogą już korzystać z kolejnych 33 km autostrady A1 na Śląsku, od węzła Pyrzowice do węzła Częstochowa Blachownia. Otwarcia nowego fragmentu szlaku łączącego Trójmiasto z Czechami dokonali premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Autostrada A1 z Pyrzowic do Częstochowy otwarta

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości za jeden z głównych celów obrał dokończenie budowy najważniejszych szlaków transportowych w Polsce, które finalnie stworzą spójny system pozwalający na dynamiczny rozwój gospodarki całego kraju. Dziś uczyniliśmy kolejny krok w tym kierunku oddając do użytku ponad 30 km autostrady A1 łączącej Górny Śląsk z Trójmiastem. Także dzięki naszym działaniom już za kilka lat zostaną wybudowane ostatnie brakujące odcinki tej drogi pomiędzy Częstochową a Piotrkowem Trybunalskim - podkreślił minister Andrzej Adamczyk.


Dziś oddano do użytku trzy odcinki realizacyjne autostrady A1, odcinek G pomiędzy węzłami Częstochowa Blachownia i Częstochowa Południe, odcinek H od węzła Częstochowa Południe do węzła Woźniki, a także odcinek I od węzła Woźniki do Pyrzowic. Wszystkie fragmenty są wykonane w technologii betonowej i mają po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W ramach ich realizacji powstały węzły drogowe Częstochowa Południe i Woźniki, ponad 60 obiektów inżynierskich, a także 4 Miejsca Obsługi Podróżnych.

źródło: https://www.gov.pl/photo/format/12a5f9aa-64d6-4fb2-8120-3a79
fot. https://www.gov.pl/photo/format/12a5f9aa-64d6-4fb2-8120-3a79
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ