Partner serwisu
11 lipca 2019

Dwukrotnie wyższa liczba projektów zgłoszonych w konkursie CEMEX-Tec Award

Kategoria: Aktualności

Prawie 1500 projektów wpłynęło w 9. edycji Konkursu CEMEX-Tec Award. Oznacza to, że ich liczba wzrosła dwukrotnie w porównaniu z okresem 2018–2019. W 2019 r., poza dotychczasowymi kategoriami konkursowymi, tj. Transformacje społeczne i Przedsiębiorcy społeczni, zostały uruchomione dwie nowe kategorie: Przedsiębiorczość wspólnotowa oraz Skuteczne działanie w partnerstwie.

Dwukrotnie wyższa liczba projektów zgłoszonych w konkursie CEMEX-Tec Award

Największa liczba projektów, tj. 757, została nadesłana w kategorii Przedsiębiorcy społeczni. W dalszej kolejności znalazły się kategorie: Transformacje społeczne z liczbą 335 projektów, Przedsiębiorczość wspólnotowa – 291 projektów oraz Skuteczne działania w partnerstwie – 110 projektów.

Do rywalizacji o nagrodę w konkursie CEMEX-Tec Award stanęło ponadto 101 uniwersytetów z 67 krajów na świecie. Wśród projektów z całego świata, w konkursie wezmą udział projekty z europejskich krajów, w tym między innymi z Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Czech i Polski.

omimo tego, że konkurs CEMEX-TEC Award ma na celu promowanie projektów społecznych o dużym wpływie, najczęstszym tematem zgłoszonych w tej edycji projektów było środowisko, a także rozwój gospodarczy, edukacja i rozwój społeczny. Wszystkie zgłoszone projekty mają odniesienie do Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG), przyjętych przez ONZ, ze szczególnym uwzględnieniem: SDG 8 „Wzrost gospodarczy i godna praca”, SDG 10 „Mniej nierówności”, SDG 11 „Zrównoważone miasta i społeczności”, SDG 3 „Dobre zdrowie i jakość życia” oraz SDG 12 „Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja”.

W nagrodę za zwycięstwo w konkursie, autorzy projektów otrzymają dostęp do szkoleń oraz kapitał zalążkowy na realizację działań. Wezmą także udział w spotkaniu CEMEX-Tec Award Experience Week, które odbędzie się w dniach 23–27 września w Monterrey w Meksyku. Podczas spotkania, laureaci będą uczestniczyć w specjalistycznych sesjach szkoleniowych, aby dowiedzieć się więcej o lokalnym ekosystemie, wezmą udział w nocnej sesji prezentacji projektów, w kursach mistrzowskich, a także będą mieli możliwość nawiązania cennych kontaktów poprzez networking z partnerami konkursu, w tym z organizacjami Ashoka, MassChallenge, MakeSense, Unreasonable México, Impact HUB i Instytut Sirolli.

„Cieszę się, że zgłoszone projekty dają nam możliwość wzmocnienia i połączenia innowacji społecznych w ponad 67 krajach, zgodnie z zasadą tworzenia wspólnej wartości. Ponieważ każda firma potrzebuje dobrze prosperującego środowiska, w którym może się rozwijać i wzrastać, niezwykle ważne jest dla nas, abyśmy mieli wkład w rozwiązywanie globalnych wyzwań poprzez realizację lokalnych inicatyw.” – mówi Martha Herrera, Globalna Dyrektor Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) CEMEX i Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju CEMEX-Tec w Monterrey.

Konkurs CEMEX-Tec Award to potwierdzenie globalnego zobowiązania firmy do budowania lepszej przyszłości dla wszystkich interesariuszy, poprzez inspirowanie i promowanie projektów społecznych o istotnym zasięgu oddziaływania oraz inwestycji w przedsiębiorczość społeczną oraz innowacje.

źródło: cemex.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ