Partner serwisu
09 lipca 2019

Przełomowe dane z rynku cementu

Kategoria: Aktualności

Według kalkulacji Spectis, w marcu 2019 r. sprzedaż cementu na rynku krajowym po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 20 mln ton rocznie.

Przełomowe dane z rynku cementu

Jeżeli chodzi o sprzedaż cementu, będącą ważnym wskaźnikiem wyprzedzającym dla całej branży, dane wg stanu na marzec 2019 prezentują się bardzo pozytywie. Biorąc pod uwagę nie tylko produkcję krajową, lecz również saldo w handlu zagranicznym (dane publikowane z dwumiesięcznym opóźnieniem w stosunku do produkcji), sprzedaż cementu za ostatnie 12 miesięcy (kwiecień 2018-marzec 2019) po raz pierwszy w historii przekroczyła 20 mln ton, co przekłada się na wzrost o niemal 12% r/r. Jednak w perspektywie najbliższych miesięcy ta imponująca dynamika raczej wyhamuje, na co wskazuje spadek produkcji cementu w maju o 11% r/r.

Dane bazują na najnowszym raporcie miesięcznym "Rynek budowlany w Polsce". Pełny serwis to pakiet 12 raportów, w których analizujemy bieżące statystyki i trendy rynkowe. Publikacja pomocna jest w monitoringu i interpretacji najistotniejszych zdarzeń, trendów i statystyk branżowych. Uzupełnieniem danych są analizy i komentarze ekspertów SPECTIS oferujące unikalne spojrzenie na rynek.

źródło: spectis.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ