Partner serwisu
28 czerwca 2019

Weir Minerals: Kulisy przestojów serwisowych

Kategoria: Aktualności

Sukces zakładu górniczego jest definiowany nie tylko przez jakość lub ilość przetwarzanego materiału, ale przede wszystkim przez jego zdolność do funkcjonowania jak dobrze naoliwiona maszyna. Opierając się na sieci złożonych urządzeń i komponentów do przetwarzania, rozsądny harmonogram konserwacji ma kluczowe znaczenie dla optymalnego bezpieczeństwa, niezawodności i wydajności. Kopalnie okresowo planują wyłączenia w celu przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych. Każda godzina, w której zakład jest bezczynny, kosztuje operatorów tysiące dolarów potencjalnych przychodów. Dlatego ważne jest, aby przestój był skrupulatnie zaplanowany, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, minimalne zakłócenie i zmniejszyć ryzyko nieplanowanych przestojów, jeśli maszyny nie są właściwie konserwowane.

Weir Minerals: Kulisy przestojów serwisowych

Jak podaje Weir Minerals:

Co się stanie, gdy dojdzie do planowanego wyłączenia i podczas niego? Poszliśmy za kulisy z Jasonem Gloynem, dyrektorem regionalnym Weir Minerals w Australii Południowej, który współpracuje z naszymi klientami, aby zapewnić, że przestoje przebiegają zgodnie z planem.

Zamknięcia planowane są na miesiące lub nawet rok wcześniej, kiedy klienci dostarczają Weir Minerals szczegóły planowanych wyłączeń, aby obie strony miały wystarczająco dużo czasu na przygotowanie. Podczas określania, w jaki sposób podejść do wyłączenia, Jason konsultuje obszerny zestaw danych przedstawiających ważne informacje o sprzęcie, aby mógł dostarczyć klientowi jak najwięcej informacji, w tym, kiedy sprzęt był serwisowany i jakie części zostały dostarczone w przeszłości.

Inne istotne dane obejmują model urządzenia, lokalizację funkcjonalną i numer seryjny. Określając części zamienne wymagane do cyklu konserwacji, Jason i jego zespół sprawdzą również, czy klient ma części przechowywane na miejscu lub czy będą musiały zostać zamówione. Alternatywnie, niektóre przedmioty można naprawić i można je zmienić w dowolnym momencie. Konieczne jest rejestrowanie, kiedy części sprzętu są wymieniane, aby śledzić trwałość zużycia podzespołów i oszacować, jak długa będzie żywotność nowej części.

W oparciu o powyższe dane Jason następnie pisze zalecenie dotyczące tego, jakie prace powinny zostać wykonane, a części zastąpione podczas zbliżającego się wyłączenia.

W tygodniach zbliżających się do zamknięcia wymagane prace muszą być zaplanowane zgodnie z ramami czasowymi przydzielonymi przez klienta. Typowy harmonogram wyłączania to dwa dwunastogodzinne bloki na dwie zmiany dzienne.

Ważne dyskusje między Jasonem a klientem odbywają się wokół wydzielenia obszaru przestoju, wymogów dotyczących dźwigów, a także stref wyłączenia. Są to krytyczne kwestie, aby zapewnić zespołom konserwacyjnym wystarczającą ilość miejsca do bezpiecznego wykonywania pracy. Jason będzie współpracował z klientem, aby mieć pewność, że będą mieli przestrzeń potrzebną do bezpiecznego działania.

Po początkowym etapie planowania Jason rozpoczyna planowanie prac zespołu. Liczby są uzależnione od wykonywanej pracy i wymaganych operacji. Konieczne jest, aby poświadczenia zespołu konserwacyjnego były dostarczane klientowi z wyprzedzeniem, więc ta faza wymaga znacznej ilości organizacji.

Po sfinalizowaniu Jason odwiedza zakład tydzień przed ustaleniem, jakie wymagane przedmioty są już na miejscu. Jeśli części są niedostępne, sieć magazynów Weir Minerals w Australii zapewni terminowość dostaw.

Teraz na miejscu nadszedł czas, aby załoga rozpoczęła pracę. Dla zespołu Jasona większość pracy polega na utrzymaniu pracy pomp Warman®. W porównaniu do etapu planowania, konserwacja pompy jest stosunkowo prosta i wykonywana z łatwością. Wynika to z połączenia wykwalifikowanego personelu i projektowania produktów z łatwym utrzymaniem jako kluczowym kryterium. Konserwacja tego sprzętu jest zwykle przeprowadzana na miejscu, jednak Weir Minerals jest elastyczny i będzie współpracował z klientami, aby określić najlepszą strategię konserwacji w celu zaspokojenia ich potrzeb. Oznacza to, że niektóre pompy mogą być również serwisowane w centrach serwisowych Weir. Podczas wykonywania prac konserwacyjnych zespół Jason gromadzi krytyczne dane operacyjne dla raportu klienta i pomaga w planowaniu następnego zaplanowanego wyłączenia.

Przez cały proces konserwacji kluczem do sukcesu jest planowanie i przejrzysta komunikacja.

„Możesz mieć wszystkich ludzi i sprzęt w pogotowiu, ale jeśli nie planujesz właściwie, prace mogą szybko zejść na niewłaściwe tory. Jesteśmy zawsze w kontakcie z pracownikami serwisu, co prowadzi do sukcesu; ta dogłębna interakcja i planowanie wzmacniają nasze relacje i sprawiają, że są pewni, że mogą nam zaufać”, mówi Jason Gloyn.

Weir Minerals ma wyspecjalizowaną sieć serwisową, która wspiera klientów i dostarcza opracowane rozwiązania. Aby omówić wymagania dotyczące konserwacji, skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem.

źródło: e-weirminerals.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ