Partner serwisu
27 czerwca 2019

Bezpieczeństwo prowadzenia robót górniczych w warunkach zagrożeń naturalnych

Kategoria: Aktualności

We wtorek, 25 czerwca br. w siedzibie Okręgowego Urzędu Górniczego w Kielcach odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami, kierownikami ruchu oraz pracownikami służb mierniczo-geologicznych zlokalizowanych na obszarze województwa świętokrzyskiego odkrywkowych zakładów górniczych wydobywających kopaliny bez użycia środków strzałowych.

Bezpieczeństwo prowadzenia robót górniczych w warunkach zagrożeń naturalnych

Celem spotkania było zwiększenie skuteczności promocji kultury bezpieczeństwa wśród przedsiębiorców i pracowników górnictwa odkrywkowego.

Uczestników obrad zapoznano ze stanem wypadkowości w górnictwie. Omówiono niebezpieczne zdarzenia i wypadki zaistniałe w odkrywkowych zakładach górniczych, związane z występującymi zagrożeniami osuwiskowymi i wodnymi, ze szczególnym uwzględnieniem ich powtarzających się przyczyn. Przedstawiono stwierdzone w czasie kontroli w nadzorowanych odkrywkowych zakładach górniczych nieprawidłowości w zakresie braku, bądź niewystarczających działań profilaktycznych w związku z występującymi zagrożeniami. Uczestnicy spotkania przedyskutowali także propozycje możliwych działań zmierzających do poprawy stanu bezpieczeństwa w swoich zakładach.

źródło: wug.gov.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ