Partner serwisu
24 czerwca 2019

Powołanie wiceprezesa Zarządu Budimex S.A

Kategoria: Aktualności

Rada Nadzorcza Budimex S.A. na wniosek prezesa Zarządu Budimex S.A. powołała Pana Artura Popko pełniącego dotychczas funkcję członka Zarządu Budimex S.A. na funkcję wiceprezesa Zarządu Budimex S.A. – Dyrektora Operacyjnego.

Pan Artur Popko jest absolwentem Białostockiego Wydziału Budownictwa o specjalności Budownictwo Komunikacyjne. W latach 2000 – 2002 pracował jako Inżynier Budowy w Przedsiębiorstwie Drogowo-Mostowym Olecko, następnie do 2004 jako kierownik budowy realizował jeden z największych projektów infrastrukturalnych – budowę autostrady A2 z ramienia firmy NCC Polska Sp. z o.o.. Od połowy 2004 związany z firmą Budimex-Dromex, gdzie pełnił funkcję kierownika budowy, a następnie kontraktu. W roku 2009 awansował na stanowisko Dyrektora Rejonu. Od roku 2011 dyrektor budownictwa komunikacyjnego. W 2014 roku objął funkcję Dyrektora Budownictwa Infrastrukturalnego, a od 2016 roku pełni również funkcję Członka Zarządu Budimex SA.

Pan Artur Popko rozwinął dywizje budownictwa infrastrukturalnego poprzez zwiększenie liczby kontraktów i jakość ich realizacji. Budimex buduje co czwarty kilometr dróg ekspresowych i autostrad w Polsce, jest obecnie drugim wykonawca na kolei, a 80% kontraktów drogowych i kolejowych jest przekazywanych inwestorom do eksploatacji przed terminem kontraktowym. 

źródło: budimex.com.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ