Partner serwisu
18 czerwca 2019

Przyznano nagrody w pierwszej edycji programu grantowego WSPÓLNIE Fundacji LafargeHolcim - „Wspólnie dla regionu”

Kategoria: Aktualności

29 maja  przyznano nagrody w pierwszej edycji programu grantowego WSPÓLNIE Fundacji LafargeHolcim - „Wspólnie dla regionu”. Spośród 247 nadesłanych zgłoszeń wybrano 14 projektów, przygotowanych przez lokalne stowarzyszenia, szkoły i organizacje z miejscowości, w których firma prowadzi swoją działalność. Zwycięskie inicjatywy otrzymały granty w wysokości od 3 000 do 15 000 zł.

Przyznano nagrody w pierwszej edycji programu grantowego WSPÓLNIE Fundacji LafargeHolcim - „Wspólnie dla regionu”

- Chcemy być dobrym sąsiadem – w taki sposób Xavier Guesnu, Prezes Lafarge w Polsce rozpoczął swoje przemówienie podczas uroczystej gali przyznania grantów w programie Fundacji WSPÓLNIE. - Od początku naszej działalności w Polsce budujemy pozytywne i partnerskie relacje ze społecznościami w miejscach, w których działamy. Kluczowe w tym procesie jest poznawanie potrzeb lokalnych instytucji i naszych sąsiadów, byśmy mogli wspólnie wprowadzać pozytywne zmiany w regionach – powiedział Xavier Guesnu.

Nagrody w programie „Wspólnie dla regionu” przyznano podczas uroczystej gali 29 maja w siedzibie Lafarge w Polsce. Spośród 247 zgłoszeń wybrano 14, które otrzymają dofinansowanie w wysokości od 3 do 15 tys. złotych. Program powstał by wspierać i angażować mieszkańców w lokalne inicjatywy, które wpływają na rozwój społeczności oraz promują zrównoważone podejście do kształtowania otoczenia. Zgłaszane projekty dotyczyły estetycznego i funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni, profilaktyki i promocji zdrowia, bezpieczeństwa, aktywnego stylu życia, a także ochrony środowiska i bioróżnorodności oraz poszerzania wiedzy w tym zakresie.

Jak podkreślali przedstawiciele Fundacji LafargeHolcim - Wspólnie można osiągnąć znacznie więcej. Dlatego projekty, które zostaną zrealizowane dzięki wsparciu Fundacji, angażują zarówno okolicznych mieszkańców, lokalne organizacje i stowarzyszenia, a także wolontariuszy Lafarge. – Bardzo trudno było nam wyłonić zwycięzców. Jest to pierwsza edycja programu, a napłynęło do nas aż 247 wniosków. Bez wątpienia świadczy to o tym jak duże jest zaangażowanie społeczności lokalnych w zmianę swojego otoczenia na lepsze oraz pokazuje jak wiele jest potrzeb. Bardzo dziękujemy za wszystkie przesłane wnioski, gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach programu – powiedziała Kinga Walczyńska, Dyrektor WSPÓLNIE – Fundacji LafargeHolcim.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnił Aleksander Doba, kajakarz, który jako pierwszy człowiek przepłynął Atlantyk korzystając jedynie z siły własnych rąk. W swoim fascynującym i pełnym energii wystąpieniu udowodnił, że warto dążyć do realizacji założonych celów, a pomóc w tym może nieustanny zapał i konsekwentne podejmowanie małych, codziennych wysiłków.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ