Partner serwisu
18 czerwca 2019

Ile słoni może wejść na estakadę pod Rabką?

Kategoria: Aktualności

W Małopolsce trwa budowa drogi ekspresowej S7 Lubień – Rabka Zdrój. Budowę wspierają fundusze europejskie. A nad pracami czuwają fachowcy. Właśnie przeprowadzili próby obciążeniowe na nowej estakadzie w Skomielnej Białej.

Ile słoni może wejść na estakadę pod Rabką?

Estakada ma długość 1 km. W najwyższym punkcie wnosi się nad terenem na 49 m. Na estakadę składają się dwa obiekty po dwa pasy ruchu każdy. To najdłuższy wiadukt na „zakopiance”. Prace są już na ukończeniu.  

Drogowcy przeprowadzili właśnie próby obciążeniowe – na początku statyczne, które pozwalają sprawdzić, jak estakada będzie znosić duży ciężar. W precyzyjnie wyznaczonych przez projektanta punktach zatrzymywały się ciężarówki z ładunkiem – 8 samochodów po 32 tony każdy. Łącznie to 256 ton – tyle, ile waży grupa 50 słoni! Wiadukt zdał egzamin pozytywnie. Ten ważny test pozwolił sprawdzić stabilność obiektu, ugięcia ustroju nośnego i przebadać sztywność całej konstrukcji. 

Estakada w Skomielnej Białej to część projektu „Budowa drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka-Zdrój”, który otrzymał dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w wysokości ponad 1,55 mld zł. Wartość tej inwestycji to ok. 2,47 mld zł.

źródło: pois.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ