Partner serwisu
14 czerwca 2019

Wizyta studyjna w Caminau

Kategoria: Aktualności

W dniach 12 i 13 czerwca br. na terenie Zakładu glinki porcelanowej w Caminau (Niemcy) odbyła się wizyta studyjna zorganizowana w ramach programu Interreg MineLife - „Życie z górnictwem”. Przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego, Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, Saksońskiego Wyższego Urzędu Górniczego w Freibergu, Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, środowiska naukowego Politechniki Wrocławskiej oraz przedsiębiorców zapoznali się z historią i geologiczno-górniczą charakterystyką Zakładu glinki porcelanowej.

Wizyta studyjna w Caminau

Uczestnicy wizyty mieli możliwość zwiedzenia ośrodka wydobycia kopalni odkrywkowej Caminau oraz terenów zrekultywowanych. Następnie zapoznano się z przetwarzaniem i uszlachetnieniem kaolinu.

W drugim dniu wizyty miała miejsce prezentacja Zakładu glinki porcelanowej, podczas której przedstawiono historię zakładu oraz procedurę zatwierdzania planów ruchu.

Projekt „Życie z górnictwem” (MineLife) współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020.

źródło: wug.gov.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ