Partner serwisu
05 czerwca 2019

Na drogach może być bezpieczniej

Kategoria: Infrastruktura

W Rzeszowie 30 maja 2019 r.  z udziałem Wiesława Łyszczka, głównego inspektora pracy odbył się Dzień Bezpieczeństwa w Transporcie i Ruchu Drogowym. Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie był patronem merytorycznym tego wydarzenia.

Na drogach może być bezpieczniej

Organizatorami drugiej edycji imprezy byli Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie oraz rzeszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W swoim wystąpieniu Wiesław Łyszczek podziękował za cenną inicjatywę przyczyniającą się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. - Państwowa Inspekcja Pracy oprócz prowadzonej działalności kontrolnej wspiera wszelkiego rodzaju inicjatywy zmierzające do poprawy standardów pracy i eliminowania zagrożeń w transporcie, które najczęściej wynikają z łamania przepisów o czasie pracy kierowców – podkreślił główny inspektor pracy.

W spotkaniu uczestniczyła Aneta Gronowicz, zastępca okręgowego inspektora pracy w Rzeszowie.

W trakcie konferencji głos zabrali także Ewa Papiewska-Borkowska, dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, oddział w Rzeszowie, Krzysztof Sopel, dyrektor Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim reprezentujący wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart.

Prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w transporcie wygłosili m.in. przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej  Policji w Rzeszowie, Inspektoratu Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Odczyt wygłosił także Tomasz Jakubowski nadinspektor pracy, przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie, w którym to przedstawił aktualne przepisy w zakresie czasu pracy kierowców, oraz ich zastosowanie na przykładach z życia codziennego.

Goście i uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z pojazdami i sprzętem ratowniczym, jakimi dysponują służby m.in. Państwowa Straż Pożarna i Straż Ochrony Kolei.

źródło: pip.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ