Partner serwisu
31 maja 2019

„Warsztaty na okrągło” – cykl spotkań edukacyjnych w Cementowni Chełm

Kategoria: Aktualności

Uczniowie chełmskich liceów wzięli udział w „Warsztatach na okrągło” zorganizowanych przez CEMEX w Cementowni Chełm. Zajęcia prowadzone w formie innowacyjnych warsztatów, podzielonych na specjalne moduły umożliwiły lepsze przyswojenie wiedzy z zakresu gospodarki cyrkularnej, zwanej też gospodarką obiegu zamkniętego i roli paliw alternatywnych w produkcji cementu.

„Warsztaty na okrągło” – cykl spotkań edukacyjnych w Cementowni Chełm

27 i 28 maja podczas zajęć zrealizowanych w Cementowni CEMEX w Chełmie uczniowie liceów ogólnokształcących mieli okazję poznać teoretyczne i praktyczne zagadnienia związane z koncepcją prowadzenia odpowiedzialnego biznesu. Zajęcia w szczególności były skoncentrowane na zagadnieniach związanych z gospodarką obiegu zamkniętego, korzyściach z wykorzystania paliw alternatywnych w produkcji cementu, a także Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Wiedza została przekazana w dopasowany do potrzeb młodzieży sposób dzięki wykorzystaniu metody edukacji, tzw. Cyklu Kolba. Metoda ta umożliwia młodzieży szkolnej zdobycie wiedzy poprzez udział w doświadczeniach. Uczestnicy warsztatów mieli też możliwość zobaczenia na żywo procesu produkcji cementu poprzez zwiedzanie chełmskiego zakładu.

Warsztaty CEMEX zostały zrealizowane po raz drugi. Stanowią kontynuację inicjatywy obejmującej lekcje zrównoważonego rozwoju, które CEMEX Polska realizował od 2012 roku. W tym roku w ramach projektu „Warsztatów na okrągło” CEMEX wzięło udział 49 uczniów z dwóch chełmskich liceów. Realizowane przez CEMEX zajęcia edukacyjne są odpowiedzią na prośby interesariuszy zgłoszone w trakcie prowadzonego dialogu z interesariuszami w cementowniach CEMEX.

źródło: cemex.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ