Partner serwisu
29 maja 2019

Środek do wykonywania powłok na bazie żywicy epoksydowej

Kategoria: Aktualności

Oferta dotyczy technologii wytwarzania środka do wykonywania powłok na bazie żywicy epoksydowej z wypełniaczem w postaci pyłu kwarcowego, który pochodzi np. z odpadów pokopalnianych, zakładów kamieniarskich. Wynalazek został zgłoszony do ochrony patentowej w Urzędzie Patentowym RP pod numerem P.425183.

Środek do wykonywania powłok na bazie żywicy epoksydowej

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE
Środek do wykonywania powłok wg oferowanej technologii sporządzany jest z trzech kompozycji A, B i C, łączonych ze sobą poprzez mieszanie, przy czym:
- kompozycja A zawiera żywicę epoksydową na bazie bisfenolu, w ilości 64,5-74,1% wagowych;
- kompozycja B zawiera wypełniacz w postaci pyłu kwarcowego, o udziale co najmniej 90% wielkości ziaren o średnicy poniżej 63 [mikro-m], korzystnie zawierający w swoim składzie masowo około 71 % SiO2, 1% Al2O3, 9% CaO, 4% MgO, 14% Na2O+K2O i maksimum 0,1 % TiO2 w ilości 7,4-19,4% wagowych;
- kompozycja C zawiera utwardzacz na bazie alifatycznych poliaminów w ilości 16,1-18,5% wagowych.
Środek jest gotowy do użycia po dokładnym wymieszaniu kompozycji A i B. Po ich zmieszaniu uzyskuje się konsystencję płynną, a utwardzacz C dodawany jest bezpośrednio przed nałożeniem powłoki na po-wierzchnie podkładu.


ZASTOSOWANIA /RYNKI
Powłoka według technologii jest łatwa w użyciu i może być stosowana w bardzo szerokim zakresie w warunkach przemysłowych (hale produkcyjne, parkingi, magazyny, itp.) do wykonywania powłok wierzchnich, wykończeniowych warstw posadzek/podłóg/podłoży.

INNOWACYJNOŚĆ /PRZEWAGI
W przeciwieństwie do komercyjnie dostępnych rozwiązań, dzięki technologii Politechniki Wrocławskiej uzyskuje się wymaganą przyczepność powłoki do podłoża bez konieczności: a) obróbki mechanicznej podkładu cementowego poprzez piaskowanie lub śrutowanie i b) nanoszenia środka szczepnego. Powłoka opracowana na bazie technologii Politechniki Wrocławskiej umożliwia uzyskanie średniej wartości przyczepności do podłoża ocenianej metodą odrywania min. 1,5 MPa bez konieczności obróbki
mechanicznej podkładu.

KONTAKT

dr inż. Tomasz Marciniszyn
Wrocławskie Centrum Transferu Technologii
tel.: 71 320 41 95 / tomasz.marciniszyn@pwr.edu.pl
www.komercjalizacja.pwr.edu.pl
ul. Smoluchowskiego 48 / 50-372 Wrocław

fot. 123RF fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ