Partner serwisu
17 maja 2019

Wystawa o bogactwie naturalnym w Sejmie

Kategoria: Aktualności

„Zasoby surowcowe w Polsce” to tytuł wystawy poświęconej bogactwom naturalnym Polski, która gości w Sejmie RP z inicjatywy wiceministra środowiska prof. Mariusza Oriona Jędryska, Głównego Geologa Kraju, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa.

Wystawa o bogactwie naturalnym w Sejmie

Ekspozycja w przystępny sposób prezentuje wiedzę merytoryczną, aktualne trendy oraz cenne informacje na temat najważniejszych dla polskiej gospodarki surowców, tj. siarka, miedź, gaz ziemny czy węgiel kamienny oraz brunatny. Odwiedzający wystawę mogą też zobaczyć okazy prezentujące polskie surowce, a także ich zdjęcia wykonane pod mikroskopem.

Przekonany jestem, że wielu zwiedzających po raz pierwszy będzie miało możliwość przypatrzenia się z bliska wydobytym minerałom, a także poznania genezy i pochodzenia ważnych zasobów geologicznych. Wszak Polska słynie z surowców mineralnych i ma już trwałe miejsce w światowym dziedzictwie geologiczno-górniczym. To wspaniałe dziedzictwo winno być dla nas powodem do wielkiej dumy - napisał Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w liście skierowanym do uczestników wydarzenia.

W uroczystym otwarciu wystawy, które odbyło się 15 maja 2019 r., wzięli udział m.in. posłowie, przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Państwowego Instytutu Geologicznego, oraz eksperci zajmujący się tematyką surowcową.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających w gmachu głównym Sejmu (I piętro) do 17 maja 2019 r. Następnie zostanie przeniesiona do Ministerstwa Środowiska.

źródło: mos.gov.pl
Geolog
2019-05-17
Szkoda, że Minister Jędrysek nic nie wspomniał o autorach wystawy, która powstała na 100-lecie Państwowego Instytutu Geologicznego. Nie powiedział też o tym, że bez ich zgody dokonał ingerencji w treść, dopisał się do zespołu autorskiego i zgarnął cały splendor na siebie. Wstyd!
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ