Partner serwisu
10 maja 2019

Prosta konstrukcyjnie koparka hybrydowa Volvo zużywa nawet o 17% mniej paliwa

Kategoria: Aktualności

Już wkrótce premiera koparki EC300E Hybrid i zastosowanego w niej innowacyjnego rozwiązania — ruchy wysięgnika w dół powodują ładowanie akumulatorów zasilających pompę hydrauliczną.

Prosta konstrukcyjnie koparka hybrydowa Volvo zużywa nawet o 17% mniej paliwa

Najlepsze pomysły to często te najprostsze. Firma Volvo CE wzięła sobie tę maksymę do serca podczas prac nad nową, innowacyjną koparką EC300E Hybrid, która właśnie przechodzi do fazy testów na placach robót. W odróżnieniu od innych systemów, które odzyskują energię uwalnianą podczas obrotu nadwozia w celu elektrycznego wspomagania pracy silnika, nowatorski napęd hydrauliczno-hybrydowy Volvo magazynuje „wolną” energię generowaną przez ruch wysięgnika w dół i wykorzystuje ją do doładowywania układu hydraulicznego. 

Wykonywane z dużą mocą i regularnością ruchy wysięgnika skierowane do dołu powodują ładowanie 20-litrowych akumulatorów, które następnie przekazują energię do układów wspomagania hydraulicznego, zapewniających pompie hydraulicznej dodatkową moc. Maszyna oferuje ten sam poziom kontroli i wydajności, co klasyczny model EC300E, w tym możliwość jednoczesnej pracy w trybie ECO i trybie hybrydowym.

Błyskawiczne korzyści podczas kopania i ładowania

To proste i klarowne rozwiązanie sprawia, że silnik jest znacznie odciążony. W trakcie pracy zużycie paliwa jest mniejsze o 10–12%, a emisja CO2 obniżona nawet o 12% — bez żadnego uszczerbku dla osiągów. Podczas kopania i ładowania (zwłaszcza przy kącie obrotu nadwozia wynoszącym 90o) inwestycja zwraca się po nieco ponad roku. Maszyna jest równie łatwa w obsłudze i tak samo wydajna, jak jej tradycyjny odpowiednik. W zależności od rodzaju wykonywanego zadania może zużywać nawet o 17% mniej paliwa.

Prosta koncepcja idzie w parze z prostotą konstrukcji, która obejmuje zaledwie kilka dodatkowych, prostych w serwisowaniu komponentów.

Mimo że koparki EC300E Hybrid nie są jeszcze dostępne na rynku, przechodzą właśnie intensywne testy terenowe w ośrodkach klientów, mające na celu weryfikację działania technologii w warunkach rzeczywistej pracy.

Tego rodzaju rozwiązania techniczne to kolejny przykład zaangażowania Volvo CE w projektowanie i tworzenie bardziej przyjaznych środowisku i ekonomicznych rozwiązań dla klientów.

źródło: volvoce.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ