Partner serwisu
17 kwietnia 2019

Budowa małej obwodnicy w Kolbuszowej Górnej oficjalnie rozpoczęta

Kategoria: Infrastruktura

W Kolbuszowej Górnej powstanie nowa droga, która połączy krajową "dziewiątkę" i drogę wojewódzką w kierunku Sędziszowa Małopolskiego. W uroczystości inauguracji budowy uczestniczył dzisiaj wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.

Budowa małej obwodnicy w Kolbuszowej Górnej oficjalnie rozpoczęta

- Powiat kolbuszowski jest położony w niewielkiej odległości od Rzeszowa oraz intensywnie rozwijających się stref przemysłowych na północ od stolicy regionu. Dlatego bardzo ważne jest, by w szybkim tempie poprawiała się dostępność komunikacyjna tego obszaru. Lepsze drogi to większe szanse dla inwestorów do lokowania firm na tym terenie – mówił wicemister Hamryszczak.

Wartość inwestycji to prawie 8,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 6,2 miliona złotych. W ramach przedsięwzięcia powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej po nowym śladzie o długości ok 1,16 km o parametrach drogi klasy G, nośności 115 kN/oś i szerokości jezdni wynoszącej 7,0 m wraz z poboczem o szerokości 1,25 m. Wybudowane zostaną także dwa ronda. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Droga będzie oznakowana, oświetlona i wyposażona w elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wiceminister Hamryszczak podkreślił, że województwo podkarpackie jest w ścisłej czołówce w realizacji inwestycji wspieranych ze środków europejskich z programów regionalnych na lata 2014-2020.

- Na same inwestycje drogowe na Podkarpaciu zakontraktowano już w programie kwotę ponad 600 milionów złotych – dodał wiceminister.

Adam Hamryszczak przypomniał także, że finansowanie lokalnej infrastruktury drogowej jest od niedawna możliwe także ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Jak zaznaczył - województwo podkarpackie ma na ten cel w 2019 roku zapewnione ponad 270 milionów złotych.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ