Partner serwisu
29 marca 2019

Kultura z Cementownią Warta

Kategoria: Aktualności

„Kultura z Cementownią Warta” to organizowane od 7 lat koncerty prezentujące dorobek Orkiestry Cementowni Warta S.A. i współpracujących z nią solistów i zespołów. Jednocześnie jest to jedno z większych wydarzeń kulturalnych na terenie powiatu pajęczańskiego.

Kultura z Cementownią Warta

Początkowo występy miały wyłącznie formę estradową, ale od 3 lat wraz ze stale przygotowywanym nowym repertuarem prezentowane są w szerszym gronie muzyków, w tym także w wersji z muzyką klasyczną.

W ubiegłą niedzielę w kościele Nawiedzenia NMP w Trębaczewie wystąpili soliści Aleksandra Zuzewicz i Jacek Wojtal, chór Spirit Songs Band oraz Orkiestra Cementowni Warta S.A.

W repertuarze znalazły się utwory mistrzów muzyki klasycznej m.in. Sergiusza Rachmaninowa, Modesta Musorgskiego, Giacomo Pucciniego, Antona Brucknera, współczesnych kompozytorów – Marka Raczyńskiego, Mortena Lauridsena czy Roberta Sheldona. Emocjonujące aranżacje z muzyką gospel przedstawił chór Spirit Songs Band.

Występ zgromadził liczną publiczność, która nagrodziła wykonawców żywiołowym aplauzem. Na bis usłyszeliśmy Largo z opery Xerxes G. F. Haendla w wykonaniu Pani Aleksandry Zuzewicz i Pana Jacka Wojtala z towarzyszeniem Orkiestry Cementowni Warta S.A.

„Naszym celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności umiejętności muzycznych orkiestry oraz zespołów działających pod patronatem Cementowni Warta S.A. Widać u wszystkich wykonawców pasję i miłość do muzyki oraz sztuki. Zauważamy również, że publiczność przyjmuje nasze koncerty za każdym razem z ogromnym wzruszeniem, co cieszy artystów, organizatorów i napędza do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Pragnę podziękować za zaangażowanie w kolejną odsłonę projektu „Kultura z Cementownią Warta” i pogratulować wysokiego poziomu artystycznego solistom, chórowi Spirit Songs Band, Orkiestrze Cementowni Warta, a w szczególności dyrygentowi Panu Arturowi Szczęsnemu. Cieszymy się z planów co do kolejnych występów przygotowywanych na przełomie sierpnia-września br.” – powiedział Prezes Zarządu Cementowni Warta S.A. Pan Dariusz Gawlak.

źródło: wartasa.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ