Partner serwisu
28 marca 2019

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej OKAWANGO za nami

Kategoria: Aktualności

We wtorkowy wieczór w auli Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku koło Chęcin odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów dla laureatów i finalistów I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO, zorganizowanego przez Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej OKAWANGO za nami

Żeby dostać się do finału, uczniowie szkół średnich musieli najpierw przygotować pracę na dowolnie wybrany temat z zakresu geologii. W finale mierzyli się z egzaminem pisemnym i prezentacją ustną, której przewodnie hasło brzmiało: „Dlaczego wybrany przeze mnie obiekt geologiczny uważam za najciekawszy w mojej gminie/powiecie?”

Przewodniczący komisji konkursowej dr hab. Zbigniew Remin podkreślał, że uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i ma nadzieję spotkać się z częścią z nich na uniwersytecie. Dziękował również nauczycielom, którzy pomagali swoim podopiecznym przygotować się do zmagań konkursowych. 

Nordkalk miał przyjemność wesprzeć organizację tego wydarzenia zarówno finansowo, jak i umożliwiając uczestnikom konkursu obejrzenie unikatowych odsłonięć skalnych, które powstały w wyniku działalności górniczej na złożu Ostrówka w obrębie Zakładu Miedzianka.

źródło: nordkalk.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ