Partner serwisu
25 marca 2019

Grupa Górażdże - ruszył nabór wniosków w programie grantowym

Kategoria: Aktualności

15 marca br. Fundacja GÓRAŻDŻE - Aktywni w Regionie rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie projektów społecznych i obywatelskich w ramach kolejnej edycji Konkursu Grantowego.

Grupa Górażdże - ruszył nabór wniosków w programie grantowym

Fundacja będzie finansowo wspierać  projekty o znaczeniu lokalnym i regionalnym w takich obszarach jak: edukacja, ochrona środowiska, kultura i sztuka, opieka nad zabytkami, sport i inne. Najważniejszym celem Programu jest, aby zgłaszane projekty odpowiadały na realne potrzeby, rozwiązywały istniejące problemy, a ich rezultaty były faktycznie użyteczne dla społeczności lokalnych.

Do Programu grantowego mogą aplikować organizacje pozarządowe, szkoły, ośrodki nauki, kultury, sztuki i inne podmioty. Instytucje te muszą mieć siedzibę oraz działać na terenie miejscowości i gmin, w których zlokalizowane są zakłady Grupy Górażdże. O dotacje nie mogą się starać: osoby indywidualne, przedsiębiorcy, fundacje firm, podmioty nastawione na zysk i partie polityczne.

Przewiduje się przyznawanie dwóch rodzajów grantów: małe – do 5 tys. zł i duże – od 5 do 15 tys. zł. Tryb przyznawania dotacji uzależniony jest od typu projektu. Nabór wniosków o granty będzie prowadzony przez Fundację w okresie od 15.03.2019 r do 30.04.2019 roku.

Regulamin Programu Grantowego 2019 oraz formularze wniosków znajdują się w załączonych obok plikach do pobrania.

Przed wypełnieniem wniosku prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem przyznawania środków finansowych w ramach Programu Grantowego Fundacji  GÓRAŻDŻE – Aktywni w Regionie w 2019 roku. Znajdziecie tam Państwo szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania grantów, kryteriów oceny wniosków, sposobu realizacji i rozliczeń dotacji.
 
Ogłoszenie wyników Programu Grantowego tj. listy projektów i beneficjentów, którzy otrzymają dotacje nastąpi w ciągu dwóch miesięcy od daty zakończenia przyjmowania wniosków.

źródło: www.aktywniwregionie.pl
fot. www.aktywniwregionie.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ