Partner serwisu
20 marca 2019

Czy kopalnia w Klęczanach może już wydobywać?

Kategoria: Aktualności

Jak podaje portal www.sadeczanin.info: Kopalnia Surowców Skalnych w Klęczanach to spółka, której sto procent udziałów należy do gminy Chełmiec. KSS „Klęczany” ma koncesję na wydobycie. W 2018 roku koncesja była jednak chwilowo wstrzymana. Dlaczego?

Czy kopalnia w Klęczanach może już wydobywać?

Jakiś czas temu w gminie Chełmiec gruchnęło wieścią, że KSS Klęczany ma problem z koncesją na wydobycie a to rzecz kardynalna dla funkcjonowania tego miejsca. Jak jest naprawdę? Pytania skierowaliśmy wprost do Okręgowego Urzędu Górniczego w Krakowie. Dyrektor OUG Krzysztof Paraszczuk ucina spekulacje – kopalnia ma koncesje na wydobycie. Ostatnia została wydana 19 lutego 2019 roku. Koncesje obowiązują do 31 grudnia 2023 roku.

Na dociekania portalu www.sadeczanin.info o przestojach w działaniu kopalni odpowiada z kolei: - W dniu 28 lipca 2018 roku kierownik Ruchu Zakładu Górniczego „Klęczany” wstrzymał ruch (zaprzestał prowadzenia robót górniczych) w części północno wschodniej z uwagi na brak minimalnych szerokości poziomów eksploatacyjnych określonych w planie ruchu.

Dyrektor odniósł się też do spekulacji związanych z wykupem gruntów na rzecz kopalni. Radni systematycznie dopytują o plany wykupu ziemi w związku z rozwojem przedsiębiorstwa. Do dziś nie dostali konkretnej informacji poza tą, że podobne działania nie są obecnie koniecznie. A jak to jest w rzeczywistości i czy ma to wpływ na funkcjonowanie KSS „Klęczany”.

- Kopalnia Surowców Skalnych „Klęczany” Sp. Zo.o. prowadzi działalność górniczą na gruntach o uregulowanym stanie prawnym w granicach udokumentowania złoża tj. wewnątrz obszaru górniczego „Klęczany VI” z zachowaniem zakresu eksploatacji ustalonego w planie ruchu. W sprawach dotyczących własności gruntowych informacji może udzielić przedsiębiorca.

Cała informacja na stronie: sadeczanin.info

źródło: sadeczanin.info
fot. http://www.ksskleczany.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ