Partner serwisu
12 marca 2019

SSAB stwarza nowe możliwości dla klientów z Europy Środkowo-Wschodniej

Kategoria: Aktualności

SSAB oferuje nowe możliwości obróbki stali dzięki maszynie do cięcia laserowego oraz zaawansowanej prasie krawędziowej ze zgłoszoną do opatentowania technologią gięcia. Nowe maszyny zostały zaprezentowane podczas unikalnego wydarzenia w stalowym centrum serwisowym SSAB w Obornikach.

SSAB stwarza nowe możliwości dla klientów z Europy Środkowo-Wschodniej

W odpowiedzi na oczekiwania klientów, SSAB realizuje kolejne inwestycje w celu poszerzenia i zróżnicowania zakresu świadczonych usług. Najnowsze inwestycje w park maszynowy pozwolą SSAB zaoferować odbiorcom szerszą paletę produktów oraz tworzą nowe możliwości rozwoju innowacyjnych rozwiązań. W połączeniu z usługami projektowania konstrukcji, powierzenie SSAB obróbki stali umożliwi klientom szybszy rozwój produktów i ich wprowadzenie na rynek.


„Wielu naszych znakomitych i wieloletnich klientów opracowało fantastyczne produkty i szuka możliwości kolejnych innowacji. Od nas oczekują, że pójdziemy ich śladem. Aby SSAB mogło zaoferować swoim klientom odpowiednie możliwości i wydajność, zdecydowaliśmy się zainwestować w nowe maszyny. Wynika to z wyraźnego zapotrzebowania na rynku i jednocześnie pomoże naszym klientom w ich przyszłym rozwoju,” mówi Jonas Gozzi, szef Shape Projects.


Nowa prasa krawędziowa ma maksymalną moc 2000 t, co czyni ją optymalną dla formowania grubszych materiałów o długości do 12,2 m, a potężne systemy kontroli umożliwiają zachowanie wysokiej dokładności tolerancji produktu końcowego. Zawiera również zgłoszoną do opatentowania technologię pozwalającą na formowanie całkowicie unikalnych części z maksymalnie wąskim promieniem. System kontrolny prasy umożliwia oszczędność energii aż do 90% w porównaniu z tradycyjną maszyną, zmniejszając wpływ procesu produkcji na środowisko.


„Połączenie wysokowytrzymałych stali SSAB, takich jak Strenx i Hardox, oraz nowej prasy krawędziowej stwarza zupełnie nowe możliwości projektowania lżejszych, mocniejszych i bardziej przyjaznych dla środowiska produktów. Dzięki nowej, zgłoszonej do opatentowania technice formowania i systemowi kontrolnemu CNC, możemy zapewnić dużą precyzję detali w stabilnym procesie. Każda dostawa będzie dokładnie na czas, redukując czas montażu u naszych klientów,” wyjaśnia Tobias Svensson, dyrektor zarządzający SSAB Poland.


Maszyna do cięcia laserowego doskonale uzupełnia dostępne już metody cięcia, tj. cięcie plazmowe i płomieniowe. Stanowi lepszy wybór w przypadku cięcia cieńszych wymiarów zaawansowanej stali o wysokiej wytrzymałości, umożliwiając zachowanie wąskich tolerancji oraz wysokiej jakości krawędzi.


„Maszyna do cięcia laserowego wypełnia lukę na rynku związaną z cięciem większych, wysokiej jakości detali. Nasza maszyna z elastyczną głowicą 3D, mocnym źródłem lasera 6kW oraz stołem o wymiarach 14 x 4.1 m idealnie odpowiada na to zapotrzebowanie,” mówi Svensson.

Centrum serwisowe SSAB Shape w Obornikach oferuje wszechstronne usługi projektowania, obróbki i prefabrykacji stali producentom, którzy chcą tworzyć nowe i innowacyjne rozwiązania, skrócić czas montażu oraz wykorzystać w pełni zalety, jakie dają wybrane przez nich gatunki stali.


Nowe inwestycje w park maszynowy przyniosą korzyści klientom, którzy podobnie jak SSAB dążą do innowacyjności, unikalności i bardziej przyjaznego dla środowiska otoczenia. Producenci zainteresowani usługami projektowania i obróbki stali mogą kontaktować się z SSAB Services, by uzyskać dodatkowe informacje i wsparcie.


7 marca br. około 130 przedstawicieli producentów oraz SSAB, w tym prezes SSAB Martin Lindqvist, spotkało się w centrum serwisowym SSAB Shape w Obornikach. Po inspirujących seminariach i zwiedzaniu zakładu, uczestniczyli w prezentacji nowej maszyny do cięcia laserowego i prasy krawędziowej, które zaczęły swoją pracę w 4 kwartale 2018 roku.

źródło: SSAB Poland
fot. SSAB Poland
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ